HABER

Çeteci polisler adliyeye sevk edildi

Antalya'da düzenlenen Ahtapot operasyonunda 8'i kamu görevlisi 23 kişi Adliye'ye sevk edildi.

ANTALYA (İHA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaklaşık 2 yıldır süren istihbarat çalışması sonucu, Antalya, Ankara ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan aralarında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç'nin de bulunduğu 8'i kamu görevlisi, 1'i kadın 23 zanlının sorgları tamamlandı. Zanlıları geniş güvenlik önlemleri altında Antalya Adliyesi'ne sevk edildi.

Çetenin, ''ihaleye fesat karıştırmak'', ''iş yeri kurşunlamak'', ''çek ve senet tahsilatı'', ''kasten adam yaralamak'', ''kumar oynatmak'' gibi eylemler yaptıkları iddia edilmişti.

Suç örgütlerinin üyeleriyle bağlantıları olduğu iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç, Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü H.T, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü E.Ç, Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı iki ayrı karakolda görev yapan polis memurları O.D. ve H.A.E. ile Antalya Cezaevi'nde görevli infaz koruma memuru A.Ö. ve astsubay H.Ç. de gözaltına alınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön