HABER

Çetenin aslan ve kaplanları Gaziantep'e gönderildi

İSTANBUL (İHA) - İşadamı Mehmet Selahattin Merih liderliğindeki çeteye yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, çete tarafından kaçırılan kişileri korkutmak amacıyla Beykoz'daki villada tutuldukları belirlenen iki aslan, bir Bengay kaplanı Gaziantep'e gönderildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen "Okyanus" kod adlı operasyonlar kapsamında, "alıkoyma", "darp", "tehdit" ve "şantaj" başta olmak üzere çok sayıda suça karıştıkları belirlenen suç çetesi çökertilmişti. İşadamı Mehmet Selahattin Merih liderliğindeki çetenin, alıkoydukları kişileri Merih'in Beykoz'daki villasına götürerek, buradaki kaplan ve aslanlarla tehdit ettikleri belirlenmişti.

Uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı da ortaya çıkan Merih'in Beykoz'daki villasında tutulan kaplan ve aslanlar, bugün görevliler tarafından Gaziantep'e gönderildi. Öğle saatlerinde villaya gelen Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için kaplan ve aslanları iğneyle bayılttı. İğnelerin tüfek yardımıyla fırlatılmasının ardından ekipler, yere düşen kaplan ve aslanların tam anlamıyla bayılıp bayılmadığını kontrol etti. Gerekli kontrollerin ardından kaplan ve aslanlar, battaniyelere konularak ekipler tarafından kamyon kasasındaki kafese taşındı.

İki aslan ve bir Bengay kaplanı; evcil hayvan olmadıkları ve bu tür ortamlarda bulunmalarının yasak olmasından dolayı, Gaziantep'te benzerlerinin bulunduğu hayvanat bahçesine götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön