HABER

Cetvelle dayağın cezası 3 bin TL!

İstanbul'da ilköğretim okulunda kopya çeken öğrencisinin eline cetvelle vuran öğretmen 3 bin TL ceza aldı.

Cetvelle dayağın cezası 3 bin TL!

Avcılar’da bir ilköğretim okulunda kopya çeken öğrencisinin eline cetvelle vurduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan öğretmen Funda K. “hakaret” suçundan beraat, cetveli dokundurmaktan 3 bin TL ceza aldı.

Vatan'ın haberine göre, Avcılar’da bir ilköğretim okulunda matematik dersi birinci sınıftan beri zayıf olan üçüncü sınıf öğrencisi B.I., matematik sınavında bütün soruları cevapladı. Ablasının da öğretmenliğini yapmış olan Funda K. öğrencinin cevap kağıdının yanındaki arkadaşıyla aynı olduğunu gördü.

Öğretmen öğrenciden soruları bu kez tekrar tahtada cevaplamasını isteyince öğrenci soruları yapamadı. Öğretmeninin defalarca “Kopya mı çektin” sorusuna ise yemin ederek “Hayır” cevabını verdi.

Öğretmen yalan söyleyen öğrencisinin eline cetvelle vurarak tahtada beklemesini ve soruların çözümlerini izlemesini istedi. Küçükçekmece 8’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasına öğretmen Funda K. avukatı Özlem Alp ile katıldı. Funda K. duruşmada hakaret suçundan beraat ederken öğrencisinin eline cetvelle vurduğu gerekçesiyle 3 bin TL’ye mahkum edildi. Ancak mahkeme sabıkasız olan öğretmen hakkındaki para cezasını erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler