CEVAPLAR

emilya_0

1200 takımın katıldığı bir turnuvada yenilen takım eleniyor. Birinci takım belli olana kadar kaç maç yapmak gerekir?

emilya_0 17 Ocak 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
1.TUR: 1200/2=600 2. 600/2=300.... 600+300=900 maç 3. 300/2=150.....900+150=1050 maç 4. 150/2=75......1050+75=1125 maç (1 takım bay çeker) 5. 74/2= 37......1125+37=1162 maç +1 maç (1 takım da buradan değeri ile maç yapar) 6. 36/2= 18......1163+18=1181 maç 7. 18/2=9 .......1181+9=1190 maç (1 takım bay) 8. 8/2=4 ........1190+4=1194 ... (1 takım bay) 9. 4/2= 2 .......1194+2=1196 ... (1 takım bay) 10. 2/2 =1 ......1196+1=1197 ... (1 takım bay) 11. Son maç bay çeken takımla yapılır olur 1198 maç. 7. 18/2= 9 ......1181+9=1190 maç ... (1 takım bay çeker) 8. 8/2 = 4 ......1190+4= 1194 maç ... (1 takım bay çeker) 9. 4/2 = 2 ......1194+2= 1196 maç ... (1 takım bay çeker) 10. 2/2 = 1 .....1196+1= 1197 maç ... (1 takım bay çeker) 11. son tur, son maç bay çekenle yapılır. 1198 maç olur
charshi_yasaga.karshi
charshi_yasaga.karshi  - 17 Ocak 2013 cevapladı
1. 1200/2=600 2. 600/2=300.... 600+300=900 maç 3. 300/2=150.....900+150=1050 maç 4. 150/2=75......1050+75=1125 maç (1 takım bay çeker) 5. 74/2= 37......1125+37=1162 maç +1 maç (1 takım da buradan değeri ile maç yapar) 6. 36/2= 18......1163+18=1181 maç 7. 18/2=9 .......1181+9=1190 maç (1 takım bay) 8. 8/2=4 ........1190+4=1194 ... (1 takım bay) 9. 4/2= 2 .......1194+2=1196 ... (1 takım bay) 10. 2/2 =1 ......1196+1=1197 ... (1 takım bay) 11. Son maç bay çeken takımla yapılır olur 1198 maç. 7. 18/2= 9 ......1181+9=1190 maç 8.
charshi_yasaga.karshi
charshi_yasaga.karshi  - 17 Ocak 2013 cevapladı
Spor kategorisindeki diğer sorular
Nomanachu
Misafir  - 06 Temmuz 2021 sordu
3 Cevap
e: tiktok