CEVAPLAR

the_morriss

AK Parti Mardin Milletvekili PKKya genel af gelebilir dedi. Yorumunuz nedir ?

the_morriss 16 Mayıs 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Eee boşuna askerleri içeri almıyorlarmış...Demek ki pkk ya af gelsin, onları içeri tıkacak general ve askerler de içerde olsun diyeymiş bunca tantana... pkk ya af getiremezler. O kadarı da yemez. Yerse de bunlara oy verenlere hiçbir hakkımı helal etmem, şehit anaları da hiç etmez.
birsen.guduk
birsen.guduk  - 21 Mayıs 2012 cevapladı
Başbakanın kanatları altındaki mit köstebekleri kesin PKK.lılarla konuşmuş, pazarlık yapmışlar, anlaşmışlardır.Bir ayakları Meclis'te bir ayakları dağda olan bunlar da sağlam tüyoyu almışlar hem nabız yokluyor,milleti alıştırıyorlar hem de parsadan pay almaya,kürt seçmene güya başarılı, aktif siyaset yapmış görüntüsü vermeye çalışıyorlar.Bu ülkede ne zaman ne için bir bakan çıkıp gündemimizde yok demişse kısa süre sonra aksi gerçekleşmiştir. Gerçekler ustaca milletten saklanıyor. Önce asker ve komutanların, ulusalcı gazeteci ve aydınların topluca içeri alınması, milli bayram düzenlemeleri, ardından Ceza Muhakeme usulundeki yeni düzenlemeler(örneğin; mahkemenin avukatsız karar verebilmesi, kürtçe propaganda ve seçim yasaklarının delinmesinde hapis cezalarının artık para cezalarına dönüştürülmesi),sırf Güneydoğu'nun merkezden en kolay koparılmasının yolu olan Eyalet sistemine kademeli geçişin öncüsü Başkanlık Sistemine geçme hazırlık ve çabaları,yeni anayayasadaki değişiklik tekliflerinin mahiyetleri,...yani alt yapı, zemin süratle bölünme sürecine hazırlanıyor,Genel af ayağıyla PKK.lı elebaşları hatta Apo'da salıverilebilir,hatta militanları zaten mecliste kendisi de meclise sokulabilir. Plan proğram tamam da bu milleti ve gücünü hepten unutmuş görünüyorlar.Zaman gösterecek...
hayyymann11
hayyymann11  - 17 Mayıs 2012 cevapladı
bu zihniyet güneydoğuda başka iç anadoluda başka karadenizde başka konuşan zihniyettir.önce ortaya atarlar fazla tepki gelmezse hemen gerçekleştirmeye çalışırlar.devletimizin tek yapacağı şey gerek türkiye içinde gerekse ülkemiz dışında bütün devlet düşmanlarını nizami ve gayrinizami yoldan ölü yada diri ele geçirmek olmalıdır.
kusadasi1903
kusadasi1903  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
tabi tabi gelebilir hiç şaşırmam pkk ile mücadele eden askerler hapiste pkklılar mecliste..
soledats
soledats  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
Önce, PKK alt ve üst yöneticileri ile birlikte silahlarıyla teslim olacaklar; sonra bütün PKK'lılar, ölümlü ve yaralamalı eylemlere katılanlar ile şehirde ve dağda hiçbir eyleme katılmayanlar olarak ayrıma tabii tutulacaklar(bunlar suçlarına göre gerekli cezayı alacaklar)..Sonra,şehirde ve dağda hiçbir eyleme katılmamış(öldürme, yaralama olaylarına katılmamış; yalnızca idari görevlerde çalışmış olanlar için bir "genel af" gündeme gelebilir..Genel af için, devletin üstünlüğü zedelenmemelidir.
cdenizkent41
cdenizkent41  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
o kendi kendine söylenmektedir maksadı nabız yoklamak ama başbakanın onu muhatap alacağını sanmıyorum
yigidoadem
yigidoadem  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
ne affı kardeşim.dökülen kanların hesabını kim verecek dünya kadar masum insan öldü.
orhan.nalbant
orhan.nalbant  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
3 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap
karşılama nerenin
Misafir  - 22 Ocak 2021 sordu
1 Cevap