CEVAPLAR

digdem8059

ANNE VE BABALAR çoçuklarınıza gerçekten söz geçeremiyor,baş edemiyormusunuz. yoksa sizlerdemi tehlikelerin farkında değilsiniz.

digdem8059 09 Temmuz 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
aşağıda misafir olarak çıkmış cevabım bakidir.
yumak7667
yumak7667  - 23 Temmuz 2012 cevapladı
Ne yazıkki asıl büyük hataları annne ve babalar yapıyor, çocuklarda onların hatalarının sonuçlarına katlanmak, kendi tercihlerinden, özgürlüklerinden fadakarlık yappmak zorunda kalıyor.bunalıyorlar. Ana babası kolay kazanç, beleş para, bol gıda vs.için oylarını, ruhlarını en önemlisi çocuklarının geleceğini bazen çok ucuza satıyorlar sonra da göbeklerini bağlamış oluyorlar. Çocuklarının geleceğine okuyacağı okullara , mesleklerine hatta evliliklerine bile birileri, şeyhlkeri, tarikat liderleri, patronları vs. Karar veriyor.Çocuklar haklı olarak isyan edip, bu saçmalıkları kabullenmeyince de baş edemiyoruz, çocuğumuz edepsiz diyorlar.Oysa ne ekersek onu biçeriz.Çocukların ilk öğretmenleri ana babalarıdır.Onları örnek alırlar.Eserlerimizle övünmekte, dövünmekte hepsi bizim elimizde. Sorunlara ailevi çatışmalara objektif ve gerçekçi açıdan bakıldığında genelde gençlerin haklı oduğu dagün gibi ortaya çıkacaktır.Hayvanı bile nasıl eğitirsen öyle sonuç alırsın öyle değilmi sevgili Diğdem.İnsan yetiştirmek özen, emek ve özveri ister. Çok güzel sorular seçmişsin yine.Sevgiler F...
Misafir
Misafir  - 12 Temmuz 2012 cevapladı
şımarık yetiştiriyoruz..Biraz da para nın verdiği şımarıkla.çoğu farkında değil.farkına vardıkları zaman iş işten geçmiş oluyor.
asyam692
asyam692  - 11 Temmuz 2012 cevapladı
Aile-Çocuk kategorisindeki diğer sorular
Ayı memelimidir
Misafir  - 22 Kasım 2021 sordu
1 Cevap
199 gün kaç ay
Misafir  - 17 Kasım 2021 sordu
2 Cevap