CEVAPLAR

the_morriss

Banu Avarın da son yazısında sorduğu üzere : Rte neden Kerkükteki, Afganistandaki, Libyadaki katliamları hiç lanetlemedi ?

the_morriss 10 Haziran 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
hiçbir zaman anlamayacaksınız değilmi..bu ülkenin çıkarları var çıkarlar neyi gerektiriyorsa onlar yapılar..başbakandan iyimi bileceksiniz..çok biliyorsanız buyrun sizde siyasete karışın...burda başka nick lerle laf söylemek kolay...:)....oturduğunuz yerde yazıyorsunuz..
sarpe.r
sarpe.r  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Banu Avar'ın tespitleri isabetli ve yararlı.ancak Ferzin'in yazdıkları da bir gerçek.suriyenin arkası şu andan bizden daha güçlü bunu kullanıp, kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye'ye terör konusunda çok zarar veriyor.Başbakan bazı şeyleri açık etmiyor.ABD.yi arkasına alıp, katliamı filan gündeme getirerek, Suriye'yi sindirmeye, dizginlemeye çalışıyor.Esed giderse kazanan Türkiye olmıyacağı kesin.Büyük kürdistan heveslilerine gün doğar.
hayyymann11
hayyymann11  - 10 Haziran 2012 cevapladı
Suriye en başından beri gelirinin büyük kısmını silah satışı ve kaçakçılığından, terörden sağlıyor. Her dönemde hatta bazen dost görünse de sinsice Türkiye'ye hep ihanet etmiştir.Suriye Türkiye'ye kaptırdığı Hatay'ı unutmamıştır.Gizli emellerini hep muhafaza etmiştir.Eğer terör biterse kaçakçılıkta biter ve bu hiç işine gelmez.RTE. Suriye'nin gizli açık hep teröre destek olduğunu biliyor.Suriye bunu hep kullandı.Su meselesinde bile kullanıp hep taviz aldı.Şimdi biliyorki ABD.ye karşı Rusya ve İran mecburen arkamda bunu ve alabildiğine kullanmaya çalışıyor.Esed'te PKK.yı kendi kontrolünde tutmak istiyor.Hem ekonomik çıkarları gerektiriyor hem de kendi öne çıkardığı Suriyeli PKK.lı liderler vasıtasıyla örgütün dikkatini Suriye'den Türkiye'ye çeviriyor.Biliyorki büyük kürdistan hayaline kendi toprakları da dahil. Ülkesinin kuzeyinde kimlik vermeyip sadece kullandığı yüzlerce insan var. ABD.yi Ortadoğu'da frenleyebilmek amacındaki Rusya ve İran'dan mecburi destek alan Eset'te onların siyasetine alet oluyor.Tıpkı RTE.nin ABD.nin siyasetine alet olduğu gibi. elleri mahkum yani.Ha. RTE, ha Esed al birini vur ötekine yani.
ferzin955
ferzin955  - 10 Haziran 2012 cevapladı
Suriye yönetimi ABD dayatmalarını kabul etmiyor kabul edenlerin tavrı da ortada zaten herşey yazıldı çizildi söylenecek tek şey halkımızın bir bölümünün gözünü açıp gerçekleri görmesi...Iraktaki,Afganistandaki,Libyadaki katliamları kınamayan adamın hiç bir sözüne rağbet etmem.
soledats
soledats  - 10 Haziran 2012 cevapladı
yazının son paragrafı türkiyede yakında uygulamaya konulur
kusadasi1903
kusadasi1903  - 10 Haziran 2012 cevapladı
Padişah sorgulanmaz.
burhan_severcan52
burhan_severcan52  - 10 Haziran 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
1 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
9 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap