CEVAPLAR

soledats

Bir ana sınıfı öğretmeni sınıfın disiplinini bozan çocuğu disiplin etmek isterse bunun üzerine çocuğun annesi tarafından darp edilirse bu konu hakkında ne düşünürsünüz?

soledats 10 Şubat 2014 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Çocuğun anasının eğitim durumuna göre değerlendiririm, ya cahil der, güler geçerim, ya alim der mahkemeye veririm.
tunga1980
tunga1980  - 12 Şubat 2014 cevapladı
bence disiplin şart,şiddet uygulamamak kaydıyla tatlı sert politika izlemek en güzeli,şiddet yoksa velinin öğretmeni darp etmesi affedilir bir durum değil
nbeceren
nbeceren  - 11 Şubat 2014 cevapladı
Eskiden bir veli okula gönderdiği çocuğu için öğretmenine "eti senin kemiği benim" dermiş. Bizim zamanımızda ana sınıfı var mıydı yok muydu bilmiyorum. Ben ilkokulu 1972-77 arası okudum. Sınıfın da çalışkan öğrencilerindendim. Bir kere öğretmenden tokat yedim. O da bir derste yönleri karıştırdığım, bilemediğim için. Öğretmen de bu durumu bana yakıştıramamış olacak ki patlattı bir tane. Ama bundan velimin haberi olmadı. Çoğu zaman veli toplantısında da öğretmenim anneme; "ne gerek vardı da geldin, onun merak edilecek bir durumu yok" gibisinden laflar edermişti. Haylazlığım da yoktu. Gül gibi geçinip gittik. Şimdiki zamaneler öyle mi ya. Şımarıklık desen onlarda, hazır cevaplar (çoğu ters) onlarda. Analar evde 1 tanesini avutamazken öğretmenler onlarcası ile uğraşıyor. Velevki sözlü değilde uyarısını bir tokatla yapmış bile olsa hoooop aynen çocuk soluğu hüngür hüngür, salya sümük evde alıyor. Başka yapacak haber bulamayan medyamızda bu tür olayları abartarak iyice kaşıyor. Yok öğretmen öğrencisini kafası duvara çarptı, yok kolunu bacağını kırdı. Ana-baba da bunu bir şey sanıp işin aslını astarını araştırmadan karşı saldırıya geçiyor. İş iyice büyüyor. İstisnai durumlar hariç sözden laftan anlamayan çocuğu disipline etmek için bir tokat atılsa ne olur. Sonuçta öğretmen de insan. "Tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir" demiş eskiler. Gerekiyorsa bu hakkı da kullanmak lazım, tabi abartıya kaçmadan. Veli de bu durumun önce sebebini araştırmalı, benim çocuğum tokatı hakedecek ne yaptı diye kendine sormalı. Önce çocuğunu, hatta kendini sorgulamalı sonra gerekiyorsa öğretmeni ile konuşmalı. Şiddete başvurmamalı. Eğer şiddete başvuruyorsa da ben olsam o öğretmenin yerine vakit geçirmeden 'kamu görevlisini iş başında darp etmekten, hakaretten' savcılığa dilekçe veririm. Meydanı öyle her önüne gelene boş bırakmam.
charshi_yasaga.karshi
charshi_yasaga.karshi  - 11 Şubat 2014 cevapladı
Anne yaptığı hatayı anlayacak ama o çocuğun eğitim hayatını mahvedecek.insanlar öğretmenleri çocuklarının düşmanı zannediyorlar..
kusadasi1903
kusadasi1903  - 10 Şubat 2014 cevapladı
Eğitim kategorisindeki diğer sorular
1 242 en yakın onluga
Misafir  - 1 gün önce sordu
3 Cevap
4,7 2,02
Misafir  - 22 Eylül 2021 sordu
0 Cevap
8!-7!-6!÷8!
Misafir  - 22 Eylül 2021 sordu
0 Cevap