CEVAPLAR

sui_generissss

Bir paylaşım sitesi olan Mynet Cevaplarda siyasileri eleştirmek parti taraftarlığı yapmak ve tek bir yapıcı yorum yapmamak bir hastalık mıdır?

sui_generissss 02 Eylül 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Kardelen haklı bazı ağzı bozuk, hakaret için fırsat kollayan kültürsüz cahil insanlar burda sorulan politika sorularını fırsat bilip, yalandan savundukları parti adına türlü küfür ve hakareti yapıp, güya soru sahişbini veya cevaplayanları ezip zavallı beyinlerini tatmin ediyorlar. Her kes her görüşü savunmak ya da kabul etmek zorunda değildir.Medenice kendi düşüncelerini yazar beğenen beğenir.Ancak işi kişiselleştirip hakaret edip tahrik etmek tartışma adabını bilmeyenlerin hep yaptığı kötü iş. Kafalarının bazı gerçekleri algılayamıyacak derecede dar olduğu sonucuna vardığımdan ve her şeye rağmen yine de kalplerini kırmak istemediğimden artık poliitik soru sormama kararı da aldım. Çünkü asıl amacın çoğu kez tahrik ve hakaret etmek olduğunu da sezinledim.Kardelen de aynı düşünceye vardı ki o da artık politik sormuyor ve cevap yazmıyorç.Genelde sadece bulmaca sözlüğünü kopyalıyor.Tahrik olup, seviyesini düşürerek, karşılık vermek kültürlü görgülü bir insana yakışmayacağından ahlaki ve dini düşüncelerime ters düştüğünden artıksırf bu kişilere tatmin fırsatı vermemek için politik sorulara cevapta yazmıyacağım. Çünkü her türlü tartışma görüşü ne olursa olsun aydın kafalı insanlarla yapılabilir.boş teneke çok tıngıdıyor ama faydasız. Anlamayana da davul zurna az zaten.Asla yılmadım sayfalarca yazabilirim ama yararsız görüyorum.Sadece bir konuda azıcık haklısın o da sadece kendi kafasındaki politik soruları sorup, başkalarının çok önemli belki de cevaplandıkça aydınlatıcı olacak sorularını görmemiş gibi yapıp es geçen ya da iki kelimeyle geçiştiren kişilerde var.Bazı tipler de! soru cevap üretemiyor ama başkalarının sorularını beğenmiyor şow yapıyor.Ne demiş Koca Yunus, İlim kendin bilmektir, sen kendiini bilmezsen ya nice okumaktır.
yumak7667
yumak7667  - 02 Eylül 2012 cevapladı
Evet maalesef bir gerçeğin tesbiti.Eleştirmeye her zaman açık olmak gerekir.Ancak buradakiler eleştirmek yerine nedense hakaret ve karalamaya yönelik oluyor.Yalnız bunlara cevap ve yorum yazıldığında da yine aynı kişilerce buna tahammül edilemediğini görmekteyiz.Ağza alınmayacak şekilde eleştiri olamaz, olsa olsa hakaret ve karalama kampanyası olur.Bunu birileri tek taraflı yürütmek istiyor nedense.Onların sevdiklerine kimse laf etmeyecek, ama onlar bir başkalarının sevdiklerine aşağılayıcı yorumlar ve sözler söyleyecek.Bu nasıl bir anlayıştır, adalet midir?
kardelen5463
kardelen5463  - 02 Eylül 2012 cevapladı
evet.benimde sorularım silindi.tedavisi yok:)
remek1234
remek1234  - 02 Eylül 2012 cevapladı
Diğer kategorisindeki diğer sorular
4:5:3.5:1:3
Misafir  - 1 gün önce sordu
0 Cevap
3-2X-8
Misafir  - 06 Aralık 2021 sordu
1 Cevap
A(mutlak
Misafir  - 30 Kasım 2021 sordu
2 Cevap
Çıplak yamaç
Misafir  - 25 Kasım 2021 sordu
3 Cevap