CEVAPLAR

Misafir

cezaevinde bulunan şizofren hastasıiçin hakkında nasıl bir dilekçe yazılır lütfen yardımcı olunn.

Misafir 26 Ağustos 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Ayrıca, dilekçeleri mahkumun da imzalamış olması gerekir.Ayrıca eğer gözle görülür belirgin bir kasıt ve ihmal var ise basın ile de irtibata geçip destek alabilirsiniz.Gazetecilerin cezaevini, bakanlığı vs. araması, konuyu sorması hastaneye sevk ve tedavi konusunda iyi sonuç verebilir.
sarp_456
sarp_456  - 26 Ağustos 2013 cevapladı
Eğer hastanın tedavisi için hastaneye vs. sevkini kasdediyorsanız Sırasıyla hareket ederek önce ilgili cezaevi Doktoru ile olmadı cezaevi müdürü ile olmadı cezaevine bakan Cumhuriyet Savcısı ile görüşün, ikna edin onların istek ve açıklamaları doğrultusunda dilekçenizi de yazar verirsiniz.Gerekirse Cezaevi müdüriyetine noterden ihtarnamede gönderebilirsiniz.Bir avukattan bu konuda yardım da alabilirsiniz.Bunlar netice vermiyorsa ve hastanın durumu acil ise bunuda belirtip, gereği yapılmazsa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağınızı belirtip zorlayın, olmadı internet sayfasından Adalet Bakanlığı resmi sitesinden bakanlığının telefonlarını alıp anılan cevaevinin bağlı olduğu yetkili birimin amirleriyle telefonla görüşüp durumu anlatıp, talep ve şikayetinizi, aciliyeti belirtip acilen müdahale etmelerini,gereğini, mahkumun hastaneye sevkini vs. isteyebilirsiniz.Yine internet sitesindeki adresini alıp Adalet bakanlığına acil ibareli taahhütlü ve acele APS.posta ile dilekçe gönderebilir, belgeleri ekleyip,gereğinin yapılmaması halinde suç duyurusunda bulunacağınızı da bildirirsiniz, posta alındısını saklarsınız.Eğer mahkumun ağır hastalıktan dolayı affını ve serbest bırakılmasını talep ediyorsanız bu konuda yetkili merci Cumhurbaşkanlığı olup her yıl belli miktarda ağır hasta veya yaşlı mahkumun serbest bırakılmasına, affına karar veriyor. O zaman hem Adalet Bakanlığına hem de Cumhurbaşkanlığına hitaben yazılıp imzalanmış dilekçeler yazıp,mahkumun yaşı,mahkumiyet kararı,cezaevi koşulları, hastalığının durumu vs.anlatılıp, ilgili doktor raporlarının, kararların vs.nin asıllarını da ekleyip, durumun aciliyetinine binaen acil yardımlarını isteyip, affedilmesini, serbest bırakılmasını talep edebilirsiniz.Dilekçeleri APS li ve iadeli taahhütlü olarak gönderip posta tebliğ belgelerini saklayın.
sarp_456
sarp_456  - 26 Ağustos 2013 cevapladı
Tedavi olması gerekiyorsa dilekçeyle durumunu bildirilip varsa ki olması lazımdır rapor eklenmeli ve hastaneye sevki sağlanmalı.
soledats
soledats  - 26 Ağustos 2013 cevapladı
Mynet Cevaplar kategorisindeki diğer sorular
Musevi
Misafir  - 31 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Manila dili hangisi
Misafir  - 20 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap