CEVAPLAR

canissmajoriss

CHP İKTİDAR OLURSA ÜLKEMİZDE NELER DEĞİŞİR?

canissmajoriss 11 Haziran 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Bundan beteri olmaz herhalde.Ben o kasdedilen karaborsa zamanını da yaşadım.Rahmetli dönemin Başbakanı B.Ecevit margarine sana yağına ikide bir zam olmaz diyip işadamlarına direndi,zam yapmalarını engelledi diye Büyük patronlar yağları piyasaya vermeyip, el altından karaborsa sattırdılar. Aynı şeyi tüpgaz da vs. de de yaptılar.Varken yok edip, milleti zamlara mecbur edip alıştırmaya çalıştılar.En sonunda Ecevit işlerini bozuyor diye bir gecede hükümetini bozdurdular.Şimdi kuyruk, karaborsa mı olurmuş, zamları nasılsa otomatiğe bağlamışlar zaten takır takır millete sokuyorlar.Bolluk varda kaymağı balı kimler yiyor.Yediğimiz içtiğimizi zehir zıkkıma çevirdiler. Nerde imanlı müslüman taban. Bunca yolsuzluğu, hileyi hurdayı hristiyanlarmı, gavurlarmı yapıyor yani.Ortalık cüppeli,isminin önünde hacı olan sakallı hırsız,hokkabazla dolu.O zamanlar millet o emekli ikramiyesi ile ev alabiliyor, başını sokabiliyordu.Şimdi bu maaşlarla sittin sene çalışsan ev mev alamıyorsun.Millet kredi kartlarıyla tefecilere 10-20'şer sene borçlandırılmış durumda.70 milyon çoluk çocuk, bu bozuk sistem kime çalışıyor,paralar hep kimlerin cebine akıyor, çarklar kime doğru dönüyor.Görmüyormusunuz, kör mü oldunuz.Önlerine pirzolalarının kemiklerini attıkları kalemşörlerin dolduruşuna mı geliyorsunuz?Karne demiş birisi.O karne dönemi dünya Savaşı günleriydi.Kurtuluş şavaşından çıkmış bu fakir millet gururla bir kuruş dış borç almadan yaşamaya çalışırken bile milletin operası kapatılmamıştı. Atatürkten hemen sonra kademe kademe herşeyi boza bozaelbirliğiyle bu günlere getirdiler işte.Evet son CHP'nin de çok hataları oldu.Onları da gördük, onlarda, ondan öncekilerde hep götürdüler ama bunlar kadar değil, üstelik bunlar insanları Allah ile kandırıyorlar ama, millete layık gördükleri gibi kendileri yaşamıyorlar.Milletin dinini imanını sömürüp, kılıf yapıp özgürlüklerini, temel haklarını yok edip,köleleştiriyorlar. Kuyrukmuş, şimdi sadece beleş makarna,sadaka, bazı cami avlularında bazı günlerde dağıtılan beleş pilav kuyrukları, kredi kartı, borç almak için banka kuyrukları var. İyi şeyler için kuyruk yok. Çünkü ,milletin alacak parası da yok zaten. Milletimiz gururlu ve halini sıkıntılarını açık etmiyor.ama çok fazla fakir fukara var.Çok insan biliyorum semt pazarlarında akşam karanlığında çürük, ucuz sebze meyve topluyor.Tekkelerde,ışık odalarında yeni yetme çoluk çocuğa yalan yanlış masallar anlatıp beyinlerini yıkamışlar, ev, iş, eş, burs vs. temin ederek, kullanıyorlar ve papağan gibi aynı masalları tekrarlatıyorlar.Gerçekleri acı da olsa bilmek,hiç istemezsekte inanmamız gerekki gelecek nesslin özgürce, onurlu ve dik yaşam haklarından daha fazla çalmayalım...
ferzin955
ferzin955  - 12 Haziran 2012 cevapladı
Yeni nesil karne,kuyruk,karaborsa,darbe ile tanışmış olur.Gerisini artık siz düşünün.
galinamahu
galinamahu  - 12 Haziran 2012 cevapladı
sayın canissmajor canis nedir? yaptığınız da odur...
georgeweah
georgeweah  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Bugünkünden farklı olmaz merak etmeyin. Ha akp, ha chp, al birini vur ötekine ...
the_morriss
the_morriss  - 11 Haziran 2012 cevapladı
AK Partinin Hazineden biriktirmiş olduğu yüz milyar doları ilk önce ''şeriat ile mücadele edip laikik kurtaracğız deyip'' o paraları hortumlatacak hortumculara. Daha sonra da yinme eskisi gibi imf'den para dilenmeye başlayacağız.
Misafir
Misafir  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Allah korusun derim başkada birşey demem
fuatketencioglu
fuatketencioglu  - 11 Haziran 2012 cevapladı
önce iktidar olması gerekiyor keşke olsa
nbeceren
nbeceren  - 11 Haziran 2012 cevapladı
kömüre makarnaya oy veren,mescit yapacağız cami açacağız filanca okulu imam hatip okulu yapacağız diyenlere kolayca inanan ama topraklarımızı niye yabancılara satıyorsunuz bütün bankaları limanları vs. yerleri niye sattınız diye sorgulamayan son yıllarda pkk niye bu kadar tepemize çıktı,asker aydın gazeteci vb. kişiler niye içeri atıldı aylardır yıllardır yatıyorlar diye sormayı akıl edemeyen kayıtsız şartsız biat eden bir kitle varken CHP veya MHP gibi partiler iktidar olamaz.
soledats
soledats  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Olursa mı??? Bunun için önce HAYAL dünyamızın gelişmesi lazım. Sonra da o hayalimizi gerçekleştirmemiz lazım. Hayaller de uyanınca biter maalesef...:-))
charshi_yasaga.karshi
charshi_yasaga.karshi  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
4 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap