CEVAPLAR

the_morriss

Davutoğlu neden Arakanda budistlere de yardım malzemesi dağıttı ? Neden İslam ile Budizmi aynı kefeye koyma gafında bulundu ?

the_morriss 13 Ağustos 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Allah bismillah diiyip götürüyorlar. Orda bile bizden çok demokrasi var. Yani yardımlarda eşit dağıtılıyor.bu yüzden budist rahipleri de pay alıyor.ellerinden gelse vermezler.ancak orda yasa var demekki. aşağıdaki yine şapkanınn altına saklanmış atıp tutuyor.Kersin cebini dolduruyorlar bunun. Makarna kömürü beleş vermediler oy karşılığı verdiler.ulufe dağıtır gibi 210 paket makarna garibana yağlı bol maaşlı işler yandaşlara değilmi.Adamlar sadaka değil iş istiyor iş. benim tanıdığım kaç ki,şi var uğraştı ne kömür ne erzak alabildi. Yabancı ülkeşere yardım gönderiyoruz ayaklarıyla acaip götürüyorlar acaip işte.kim denetliyor bakıyorki.Bilmeyenmi var. O koliler açılıp bakılsın burdan ne yola çıkıyor orda aynı kutulardan neler çıkıyor.Ben devlette 20 sene üst düzey soruşturma yaptım.bütün taktiklerini bilirim.Haram zıkkım olsun işte.Azılı çekirdekten yetişme hırsızların birde pabuk dilli az düşünen çok konuşan avukatları var.allah ona da akıl versin. Sadece haram yemek günah değil, yiyeni de hoş görmek, korumak o da aynı suça ortak olmaktır. Peygamberimiz kamunun 5 m. bezinden kendine elbise yaptı diiye bir sahabinin cenaze namazını kılmamış. başka yerde soru sorup haram yiyanleri kınıyor burya gelip şapkanın altına saklanıp hırsızlara avukatlık yapıyor.Benim ülkemin insanı aöç kardeşim, çok fazla fakir fukara var.Hayat pahalı işsizlik yoğun, halk çaresiz önce kendi açlarını doyur, kalırsa d,iğerlerine da yardım edilir.Para o kadar bolsa ödediğimiz katmerli vergilerden azıcık indirsinler. Kış kapıda başlarlar yine kazıkları sokmaya.İran'ı da kızdırdılar bakalım doğalgazı nasıl alacağız.t Üstelik Turist te göndermiyorlar.Rusya da turisti kesti.Peki getirsinler aç zencileri 5 yıldızlı boş otlelerimizde ağırlasınlar bari. O kadar yardım yetmedi çocuklarına 50'şer dolar maaş bağlıyorlar .Kurcalansa altından kesin cemaat çıkar. Karşılıksız bitlerini vrermezler onlar. İşadamlarına baskı yapıp bağış adı altında bir sürü haraç toplayıp, aç araplara filan yrdirdik ayaklarıyla organize şekilde götürüyorlar. bu işin uzmanı bir kaç tecrübeli objektif müfettiş işe el atsın ne halt karıştırdıkaları çıkar aortaya.almanlar klasörler dolusu belge gönderdi ne oldu. Hepsini yok saydılar adamlarıı akladılar.Çünkü piyonlarını kurtarmasalar kökü kendilerine kadar gidecek.Bu ülkeye dürüst tarafsız vatanperver hukuk insanları gerekiyor.
yumak7667
yumak7667  - 15 Ağustos 2012 cevapladı
bunlar kime yardım etmiyorki budistimi,hristiyanımı,avrupa ülkelerimi,amerikamı...bitmez.şaşırmışlar.
remek1234
remek1234  - 14 Ağustos 2012 cevapladı
İlk önce oradaki fakir müslümanlara yapılan yardımları eleştirdi müslüman düşmanları. Bu tutmayınca bu sefer neden budistlere yardım yapıldı teranesine sarıldılar. Bunları eleştirmek yerine toplasınlar kendileri yardım ve sadece müslümanlar dağıtsınlar da görelim. Aslında bunlar var ya, fakir fukara insan düşmanlarıdırlar. Arakan, Myanmar ve diğer yerdeki ihtiyaç sahibi müslümanlar yardım yapılırken ''Ülkemizde bir sürü fakir varken neden oralara yardım gönderiliyor'' derler. Ülkemizdeki fakir müslümanlar yardım yapıldığında da yine ''Makarna ve torba kömür dağıtımı için bilmem kaç para harcanmış'' deyip yine eleştiriyorlar.Bu yüzden de kendilerine laikçi ve atatürkçü diyenlerin ne dediklerini hiç iplememek lazım, yoksa cehenemliklerden oluruz. Bu mübarek ayda hayır işi yapmamak için şeytan onlara sözcülük yaptırmaktadır.
Misafir
Misafir  - 13 Ağustos 2012 cevapladı
bunların mezhebi geniş herşeyi alırlar bir yere tıkarlar abileri öyle demiş cünkü dinler arası diyalog dedikleri zırva bu işte batılla hak dini karşılastıracak kadar müslüman bunlar .
necati09
necati09  - 13 Ağustos 2012 cevapladı
Haberi okuyunca budistlerde ziyaret edilmiş ve onlara da yardım malzemesi verilmiş.Budistler unutulmadı onların bulunduğu kampta ziyeret edildi ve burada da yardım malzemesi dağıtıldı diyor.Hayır verilmedi diye inat etmeye ne gerek var? Eğer yardım alanlar müslümanlara zarar verenlerdense haram olsun derim.
soledats
soledats  - 13 Ağustos 2012 cevapladı
Arakan'da hakimiyet Budist yöneticilerin elinde onlardan izin almadan Ülkeye çivi sokamazsınız.Onlara yardım verilmedi lütven olayı saptırmayalım onlardan izin alınarak,onların gözetiminde yardımlar ilgili yerlere dağıtılmıştır.Siz ancak Uzanamadığınız(Beceremediğiniz)ciğere mundar dersiniz.
lamuntsen
lamuntsen  - 13 Ağustos 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
4 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap