CEVAPLAR

hayyymann11

Dünyanın en ünlü haber ajanslarından biri olan Associated Press (AP)in servis ettiği bir analiz haberde;" Türk devlet idolojisinin temel taşı olan Atatürkçülüğün yıkılmaya başlandığı, yerine ise Osmanlı İmparatorluğu döneminden ilham alan İslamcı

hayyymann11 11 Haziran 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Güya,dışardan ülkenin görünürdeki manzarasına ayna tutmuşlar.Gerçeğe tanıklık ettiklerini sanıyorlar ve için için de seviniyorlar.Zira,onlar aslında Atatürk'ten nefret ederler.Çünkü,o onların emperyalist sömürgeci emellerinin önünü kesip,80 yıl ertelenmesine neden olmuştu. Atatürk son Osmanlı padişahlarının ve paşalarının zevkü sefa için onlardan almış oldukları yığınla borcu, hiç bir ülkeden borç para almadan kuruşuna kadar ödemiş Türk milletinin onurunu kurtarmış,başını hep dik tutmuştu.Atatürk'ün ölümünden sonra İngiliz dostu İ.İnönü'den itibaren bu güne kadar hep onun yoktan varedip ortaya koyduğu tüm eserleri,birlik, beraberlik ve ulus bilincini,çabaları yok edip,ortadan kaldırmaya, kurduğu sistemi yıkmaya çalıştılar. Baktılarki olmuyor, bu sefer "arkadaş bu Atatürk varken olmuyor bunu mutlaka silmemiz, milletine unutturmamız lazım diyip, bunun için de uğraşmaya başladılar.Cemaatleri ele geçirdiler,paralar akıttılar,siyaseti yönlendirdiler,terörü, AB.ayaklarını, kukla siyasetçileri, maaşlı satılmış kalemleri kullandılar, her yolu mübah görüp uğraşa uğraşa ülkemizi bu hale getirdiler.Neredeyse zafer çığlıkları atacaklar.Çünkü sanıyorlarki kadayıfın altı artık kızardı, mis gibi artıktam da parçalanıp,yenilecek kıvama geldi.Sanıyorlarki bu milletin bağrından başka Atatürkler çıkmaz artık.Ama alıştılar 100 yılda bir Türk şamarı yemeye yakındır gelir inşallah Türk'ün meşhur Osmanlı şamarı.
ferzin955
ferzin955  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Atatürk'e ve onun yaptıklarına karşı düşmanlık beslediğini net bir biçimde belli ediyorlar zaten ...
the_morriss
the_morriss  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Osmanlı varken müslümanları sömüremedikleri için Osmanlıdan çok nefret ederlermiş. Şimdi müslümanların yavaş yavaş yine türklerin önderliğinde İslam sancağı altında birleşme çabalarına elbette ki pislik sıçratacaklardır. Cumhuriyet ne güzeldi onlar için, ''pis araplar'' deyip müslümanların sömürülmesine ve ezilmesine kimse ses çıkarıp itiraz etmiyordu. Öte yandan araplara da ''türkler şeriatı terk edip gavur oldular, onlardan uzak durun'' deyip müslümanların birlik olmasına yıllarca mani olmayı başardılar ama artık müslümanlar da uyandı, bakalım neler olacak?
Misafir
Misafir  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Doğru tespitte bulunmuşlar tehlikeyi görüyoruz yalnız ben bunların gerçek müslüman olduğuna pek inanamıyorum sanki dini kullanıyorlar gibime geliyor.Allah yardımcımız olsun.
soledats
soledats  - 11 Haziran 2012 cevapladı
İKİNCİ HARF İNKILABI OLMADAN BU DEVRİM GERÇEKLEŞEMEZ BİR ÜLKENİN DİLİNİ YOK ETTİYSENİZ O İMARATORLUK TARİHİN HURDALIĞINA GÖNDERDİNİZ DEMEKTİR HAYAL DÜÜNYASINDA YAŞIYORMUŞ BU AJANS YADA KOMPLO TEORİLERİYLE ÇOK İLGİLENİYORLAR.
canissmajoriss
canissmajoriss  - 11 Haziran 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
1 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
9 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap