CEVAPLAR

Misafir

ELİF YILDIZ KIRATLI kimdir ?

Misafir 22 Mart 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
ELİF YILDIZ KIRATLI İstanbulda doğan şair, istanbul üniversitesi işletme Fakültesini bitirdi. İngiltere de ekonomi masterını tamamlayarak yurda dönen şair, halk bilimleri konusunda bir tez hazırladı.'Popüler kültür ve yozlaşma' adı altında tamamladığı tezi, İngilizce ve almanca'ya çevrildi. Uzun yıllardır sürdüğü şiir serüvenini, ısrarla devam ettiren şair, yurt içi ve yurt dışından aldığı bir çok önemli edebiyat ödülü ile yoluna devam ediyor. Ayrıca bir çok ünlü şarkının da söz yazarı Ahmet kaya Doğum günü, İçimde ölen biri var, Selda Bağcan, Beni unutma, vs.vs KİTAPLARI *İLİKLERİME DEK ÇIĞLIK *BİR YAMAN TÜRKÜDÜR KAÇAKLIĞIMIZ *BAĞIŞLANMAK ŞAİRE GÖRE DEĞİL *DİL LAL OLUR *NİLÜFER GÖZELERİ *BUZUL KENTİN YAZANLARI *TERS AKIYORDU MAVİ *SUSMAK HANGİ MAKAMDIR *YÜZÜMDEKİ MAYIS BAHAR YOK DİYOR *SUS BENİ ÖLÜM ALDIĞI EDEBİYAT ÖDÜLLERİ *KAPODDISTRIAN UNIVERSITY OF ATHENS ULUSLARARASI KYBELE EN İYİ KADIN ŞAİR ÖDÜLÜ *5.SABRİ ALTINEL ŞİİR ÖDÜLÜ *YEDİTEPE ŞİİR ÖDÜLÜ *100 YILIN ALTINKALEMLERİ ÖDÜLÜ *ADAMSANAT ŞİİR ÖDÜLÜ *VARLIK SANAT JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ *AYKIRI SANAT ŞİİR ÖDÜLÜ *YUNUS NADİ GENÇ ŞAİR ÖDÜLÜ *KÜLTÜR VE SANAT FEDERASYONLARI BİRLİĞİ ŞİİR ÖDÜLÜ *ANKARA KÜLTÜR MERKEZİ ÖZEL JÜRİ ÖDÜLÜ *GENÇ KUŞAK SANAT DERGİSİ ŞİİR ÖDÜLÜ
Misafir
Misafir  - 22 Eylül 2017 cevapladı
Elif Yıldız Kıratlı Ekonomi alanında yaptığı çalışmalardan dolayı “ Yılın en iyi ekonomisti” seçildi. İstanbul üniversitesi işletme Fakültesi ve Uludağ Üniversitesi iktisat fakültesini bitirdi Londra Üniversitesi’nde ekonomi masterını tamamlayan Elif Yıldız Kıratlı “Ekonomik gelişim ve Türkiye örneği” ( 1986-1999) adı altında yayınladığı tezi ile ekonomi doçenti unvanı aldı. Türkiyenin ilk kadın Blokchcain mali veri saklama ve raporlama uzmanı olan Elif Yıldız kıratlı “Blockchain’in henüz yeni bir kavram olmasından dolayı literatürde eksiksiz ve doğru tanımı bulmak oldukça zor. Dünyada Blockchain’i; “Herkesin program yükleyebildiği, programların kendiliğinden yürütülebildiği, her programın mevcut ve önceki durumlarının her zaman herkes tarafından görülebildiği ve üzerinde çalışan uygulamaların kriptolojik olarak güvence altına alındığı sihirli bilgisayardır.” şeklinde tanımlayan Elif Yıldız Kıratlı, ekonomi ve blockchain teknolojisi alanda yaptığı çalışmaları ve başarıları ile tanınmaktadır.
Misafir
Misafir  - 02 Ocak 2021 cevapladı
kadın şair
burhan_severcan52
burhan_severcan52  - 22 Mart 2012 cevapladı
Son on yılın yaşayan en büyük kadın şairi
Misafir
Misafir  - 02 Ocak 2021 cevapladı
Elif Yıldız Kıratlı Ekonomi alanında yaptığı çalışmalardan dolayı “ Yılın en iyi ekonomisti” seçildi. İstanbul üniversitesi işletme Fakültesi ve Uludağ Üniversitesi iktisat fakültesini bitirdi Londra Üniversitesi’nde ekonomi masterını tamamladı. “Ekonomik gelişim ve Türkiye örneği” ( 1986-1999) adı altında yayınladığı tezi ile ekonomi doçenti unvanı aldı.
Misafir
Misafir  - 08 Nisan 2021 cevapladı
Kültür-Sanat kategorisindeki diğer sorular
96-102 15-41-18 21
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
1 Cevap
Alahala
Misafir  - 16 Mart 2021 sordu
7 Cevap
treni kim kullanır
Misafir  - 13 Mart 2021 sordu
1 Cevap
Tarihteki en yeni
Misafir  - 27 Şubat 2021 sordu
3 Cevap
e: tarih
hazar nerededir?
Misafir  - 25 Şubat 2021 sordu
9 Cevap
sizce bu nasıl bir resim
Misafir  - 15 Şubat 2021 sordu
6 Cevap
taner sins kim
Misafir  - 09 Şubat 2021 sordu
4 Cevap
TBMMİN BULUNDUĞU ŞEHİR
Misafir  - 04 Şubat 2021 sordu
2 Cevap