CEVAPLAR

yigidoadem

Hükümet artık dış politikada sözü dinlenen ülke konumuna geldik dediği halde neden o zaman ırak ve suriyenin kuzeyinde özerk bölgeler kurulmasını engelleyemiyoruz?

yigidoadem 24 Temmuz 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
doğrudur sözü dinleniyor diğer ülkelerin her dediği oluyor.sen ab,abd her dediğini yaparsan ne olur seni paraya boğar aferin derler.bop parçası eş başkanı kim?eğer bu dış politika ise batsın böyle politika.dağdan şehire indiler yetmedi devlet kurdular.
remek1234
remek1234  - 26 Temmuz 2013 cevapladı
kimsenin taktığı filan yok kendi kendilerine böbürlenip kibir yapıyorlar icraatlarıyla bu oluşumlara destek veriyorlar hiç bu kadar kötü durumda olmamıştık dini kullanan bir parti asla bu ülke için hayırlara vesile olmaz.
soledats
soledats  - 26 Temmuz 2013 cevapladı
Dış politikada sözümüzün geçtiği filan yok. Deyim yerindeyse kimse tınmıyor bile. Bizimkiler anca Abd'ye Obama'dan icazet almaya giderler. Küresel çeteler hangi politikaları isterlerse onun peşinden giderler. Herşeyi geçtim bir de bu kaybettiğimiz adaları da bi açıklasınlar bi zahmet. Yabancılara peşkeş çekilen Kıbrıs'ın oralardaki petrol, doğalgaz vs arama izinlerini de bi söylesinler. Ama işlerine gelmez. En son Reyhanlı katliamından sonra bile Akp'yi savunabilenler var ya. Allah onlara akıl, fikir ve vicdan versin ...
the_morriss
the_morriss  - 25 Temmuz 2013 cevapladı
Hangi sözü dinlenen ülke.Ne engellemesi kendi ülkemizi bölüp kürdistan kurmanın yolunu açtılar, harıl harıl çalışıyorlar.siz öyle ekranlara çıkıp millete kabadayılık tasladıklarına bakmayın, azkalsın Nursi ile birlikta bunları da alaşağı edecekti büyük patronları da AKP tabanının mitingleri sayesinde bak bizi destekleyenler var deliğe süpürmeyin diyip, çırpınıp şimdilik paçayı zor sıyırdılar.Zaten akşamdan sabaha ne olacağını kendileri de bilmiyorlarki, uzaktan kumandalı yönetiliyoruz, Özal'ın hataları sayesinde Kuzey Irak'ta Kürt devletini kurdurdular şimdi de AKP sayesinde hem Suriye'de hem de Güneydoğu'da kürdistanlar kuruluyor. Ardından bunlar birleşip büyük kürt federasyonunu kuracaklar.Yani hem ülkemizi bölüyorlar hem de sistematik şekilde tüm ülkeye yayılmış, yerleşmiş, sürekli çoğalıyorlar, ülke nimetlerinden alabildiğine yararlanıyorlar. Oh ne ala iş.AKP.nin şimdi tek hedefi önümüzdeki seçimleri mutlaka alıp hemen ardından da Türk halkının iyice canına okumak.Kendilerinde çok ta eminler.Ama yüzlerce yıldır gelen soydu giden soydu Türk halkı soyulmaya, hatta bunlar sayesinde inançlarının sömürülmesine alıştı ama milli değerlerine ve bütünlüğüne halel gelmesini asla affetmeyecektir ve artık uyanmıştır, bunların ne kadar tehlikeli olduğunu anlamıştır. Sandık sandık diye böbürleniyorlar.İnşallah türk halkı bu sefer gözünü açacak, seçimlerde yine hile hurda yapmalarına bu sefer meydan vermeyip, oyuna sahip çıkıp,kendisini arkadan vuran, apo'ya, pkk ya satan kukla millet düşmanlarını alaşağı edecek, tez zamanda kurtulacaktır.
sarp_456
sarp_456  - 25 Temmuz 2013 cevapladı
ZATEN ERDOĞAN ÖZERK BÖLGE KURULACAĞINI BİLİYORDU, TEPKİLERİNDEKİ AMACI KURDURTMAMAKTI, ÜLKEMİZDEKİ BU OLAYI ANLAYAMAYANLAR HALA NEDEN SURİYEYE KARIŞIYORUZ DİYORLARDI, DEVLET BAHÇELİ BİLE DİYORDU, ŞİMDİ ANLAMIŞKİ GEÇTE OLSA DEVLETİMİZ ASKERİ MÜDAHALE ETMELİDİR DİYOR? DAHA ERDOĞAN IN ÇOĞU ŞEYLERDE HAKLI OLDUĞUNU ANLAYACAKSINIZ, AMA İŞ İŞTEN GEÇMEZ İNŞ.
kurtulmak
kurtulmak  - 25 Temmuz 2013 cevapladı
hükümetin dediğine inanabiliyosun yani. pes valla. sorunun cevabı zaten içinde.
Misafir
Misafir  - 24 Temmuz 2013 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
2 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
10 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap