CEVAPLAR

ert19777

İzmirde, gideceği yere götürme bahanesiyle kamyonetlerine aldıkları, üniversite öğrencisi genç kıza köprü altında tecavüz ettikleri iddia edilen kişiler iyi halden tahliye edildi yorumunuz nedir ?

ert19777 06 Haziran 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Eğer gerçekten tecavüz varsa yemişim onların iyi halini ...
the_morriss
the_morriss  - 07 Haziran 2012 cevapladı
Demek ki serbest kalmamış, dava süreci devam ediyor.suçu sabit görülüp onaylanırsa cezasını da cekecektir. Bazıları da ergenokaonla bozmuş. o kadar etkilenmişlerki artık mantıklı düşünemiyorlar. ancak,korkunun ecele faydası yok.Suçu sabit olana kadar,tam ispat edilene, temyizde onaylanıncaya kadar herkes sadece zanlıdır. Ya karar temyizden dönerse, adamın gerçekten suçlu olmadığı anlaşılırsa ne olacak?Ben öyle davalar biliyorumki Adam karakolun ya kız yalan söylüyorsa, ya anlaştı da parzarlıkta anlaşamadılarsa, ya iftira ediyorsa,ya düzen tuzak varsa.Ya Mahkemenin atladığı husular varsa.Hem o kız çok namusluydu da ne işi vardı tanımadığı adamın kamyonunda?.... gerçeği sen nerden bileceksin ki. Kafanıza uymayan ölsün değilmi? Bu ülkede 13 yaşında torunu yaşındaki kıza tecavüz eden koca adam serbest kaldı.Bu adam bir zamanların en ateşli dindarlarındı. O kadar ötmediniz.Herkese uygun kanun olmaz.Hak adalet, kanun herkese eşit mesafede yaklaşmalıdır.Unutmayın Kanun, hak adalet birgün mutlaka size de lazım olacaktır.
Misafir
Misafir  - 06 Haziran 2012 cevapladı
Mahkeme daha sonlanıp nihayi karar çıkmamış. Sanıklara hapis cezası verilmiş. Ancak temiyz sürsi uzun olacağından tahliye edilşmişler. Kesin mahkeme kararı olmadan hiç kimse uzun süre tutuklu kalamaz diye propagnada yapan ergenekon terör örgütünün sözcülerin istediği gibi olmuş. Tecavüzcüler ve teröristler tutuksuz yargılanacak, ergenekoncuların istediği tam da bu işte.
Misafir
Misafir  - 06 Haziran 2012 cevapladı
Ya tecavüzcünün iyi hali mi olurmuş bu ne manyakça bir düşünce böyle adalet olur mu? Yazıklar olsun herşeyin cılkı çıktı...
soledats
soledats  - 06 Haziran 2012 cevapladı
Olayı tam bilmiyorum.Ancak, tek başına iyi halden tahliye diye bir şey olmaz.Sadece cezada hafifletici nedenlerden sayılabiliyor. Bence burda karşı iddalar da vardır.Örneğin reşit bir kızın tanımadığı kişinin aracına kendi rızası ile binip, gitmesi söz konusu. Böyle durumlarda suçlanan taraf ta karşılıklı anlaşarak ilişkiye girilmiş olduğunu iddia edebiliyor.Bu gibi durumlarda mahkeme olayda tecavüze direnme varmı daha çok ona bakıyor, onu tespite çalışıyor.Bu olayda da eğer olayda gerçekten bir cinsel birleşme olmuşsa mahkeme kızın olay sırasında tecavüz ettiği iddia edilen kişiye direndiğini ispatlayan, gösteren hukuki dayanaklara rastlamadığından tecavüz suçunun oluşmadığı kanaatine varmış olabilir. Olayı, dosya münceratını tam bilmek gerekiyor.Eksik bir inceleme varsa zaten temyiz'den döner.
hayyymann11
hayyymann11  - 06 Haziran 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
3 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap
karşılama nerenin
Misafir  - 22 Ocak 2021 sordu
1 Cevap