CEVAPLAR

the_morriss

Kayıtta bağış alana ceza verilecek uyarısı yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfettişlerinin kayıt parasıyla ilgili yürüttüğü soruşturma sürüyor. 3 bin 619 yöneticiye kayıt bağışı cezası verildi. Yorumunuz nedir ?

the_morriss 25 Temmuz 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
Soledat haklı Okulların çok sorunları var.Hademe, memur vs. ataması hemen hemen hiç yok.Okulu tuvaletleri, bahçeyi vs. kim temizleyecek. Bazı ilçe Bel.Bşk.mız bu konuda duyarlı hadi kısmen derslik, boya badana yapıyor malzeme alıyorda, her yerde aynı değil.Bozulan muslukları, kırılan camları, çatıyı vs.yi tamir için acil para gerekiyor.Yoksa bürokrasiye takılıp aylarca sürüncemede kalıyor işler. Her şeyi devletten beklemeyelim.İmkanlarımız nispetinde yardımcı olalım. Somaliye bile canı gönülden yardım eden bir millet olarak eğitime katkımız olsun artık.Parası olmayan zaten ödemez, eğer mecbur tutulup, ayrımcılık yapılırsa o zaman suç olur, şikayet hakkı doğar. Ancak makbuzlarımızı, bağışlarımızı iyi takip edip, paralarımızla neler yapıldığını iyi takip edersek bence yaptığımız yardımı direk kendi okulumuza yapmış olmamız daha iyidir.Önemli olan paraların hiç edilmesinin engellenmesidir.Kaçağı önlersek, okula hayırlı olacaksa bence Velilerin kendileri düşünüp okullarımıza yardım etmeliler.
yumak7667
yumak7667  - 27 Temmuz 2012 cevapladı
milli eğitim ne diyor biliyor musunuz? kayıt sırasında para istemeyin ama okullar açıldıktan sonra eğitime katkı payını alın.okulun bir çok gideri var bunlar karşılanmak zorunda ayrıca şimdiki çocuklar okullara çok zarar veriyor.
soledats
soledats  - 25 Temmuz 2012 cevapladı
vatandaşa böyle konuşuyorlar ancak okullların temizlik elektrik su telefon temizlik personeli giderlerini karşılamıyorlar.okul idaresi ne yapsın okul önünde mendil mi açsın?acayip bir durum açıklasınlar bakalım okul giderleri hangi yollarla karşılanmalıdır?
kusadasi1903
kusadasi1903  - 25 Temmuz 2012 cevapladı
değişen bişey yok yine paraları alıyolar göstermelik kesilen cezalarla bir yere varılamaz parayı alan kişiyi en kötü 1-2 yıl meslekten uzak tutmak gerekir ki aynı şeyi bir daha yapmasın
yigidoadem
yigidoadem  - 25 Temmuz 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
1 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
9 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap