CEVAPLAR

yigidoadem

Kutsal Topraklara giden cumhurbaşkanı bakanlar ve milletvekilleri ve onların yakınlarının masraflarını devlet mi karşılamaktadır hal böyleyse o zaman yapılan ibadet kabul olur mu?

yigidoadem 16 Ekim 2013 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
kendi helal parasıyla hacca gitmesi gerekir hacca gitmenin en önemli ve birinci şartıdır ama görüyoruz ki birileri birilerini milletin kesesinden hacca gönderiyorlar.
soledats
soledats  - 20 Ekim 2013 cevapladı
Zaten cumhurbaşkanları için Suudiler bir hac şekli uydurmuşlar, tavaf yok, kurban yok, şeytan taşlama yok. Buna hac mı denir, kostümsüz tiyatro mu?
Misafir
Misafir  - 19 Ekim 2013 cevapladı
bunun adı haç filan değil tiyatrodur.bu seferde haç görüntüsü altında her zaman olduğu gibi yine dini siyasete alet etme, din istismarı, propoganda, reklam, gösteriş var. Karşılıklı bir yerlere siyasi mesajlar veriyorlar, adı da sözde haç ibadeti. aferin ya bu milletin ilk hacı cumhurbaşkanı da oldu, üstelik suud kralı beleş yaptırıyor.acaba niyeeee???? bu Suud kralı Abdullah Gülü mü destekliyor ne,belki de yine cumhurbaşkanı olmasını istiyor da, ama ne karşılığında? kesin çok önemli şeyler konuşacaklar acaba neleer?Bu millet saftır da Abdullah gül'ün haç yapacak kadar parası olduğunu bilir.Bu iş tamamen siyasi, işin içinde Başkanlık, tek adamlık , cumhurbaşkanlığı neler vasr neler. Çok iş varda milleti herzamanki gibi hiiiiç ilgilendirmez.Bilmesi de gerekmez.Koyun sürüsüdür hepsi sadece bolca çalışsın,ucuz olan herşey kalitesiz bozuk neyine yetmez kredi kartıyla taksitle alsın yarı aç yarı tok dolansın, ağır soygun vergileri muntazam ödesin birde AKP.ye oy versin yeteeer.Bu memlekette adam kıtlığı var .sanki allah2ın emri sırayla hep aynı kişiler biri kalkıyor öbürü oturuyor koltuklara acaba niyeeee?Kene gibi yapışıyorlar milletin yakasına da bu millet derin uykuda horul horul uyuyor hala.Aslında yazıklar olsun haramla haç yapanlara.
Misafir
Misafir  - 19 Ekim 2013 cevapladı
Ne ibadeti haram olur haram.adamlar Allah bismillah, diyerek çuvalla götürmeye gelmişler, beleş buldular mı anında atlıyorlar olmazsa yaratıyorlar.Koskoca TC.nin cumhurbaşkanı'nın ve ailesinin Hac masraflarını bu yıl da Suudi kralı karşılıyor.Acaba neden.Hangi gizli hesaplar dönüyor? Yeterince zenginler pekala kendi helal paralarıyla haç'a da umreye de gidebilirler.Böyle şeylere tenezzül ediyor.Türk milletinin onurunu küçük düşürüyorlar.Haç görüntüsü altında özel görüşme amacı yatıyorsa haç zamanına denk getirmesinler açık ve net olsunlar, günaha da girmesinler.Zaten özellikle siyasiler, AKP. bürokratları makamlarından utanmadan hırslarına nefislerine kurban oluyor, her yıl milletin kesesinden maaile sürü halinde en lux imkanlarla 5 yıldızlı beleş haç'a umre ye gidiyorlar,harama, böyle şeylere tenezzül ediyorlar. Hac ibadetinde esas, kendi helal, öz parasından, kazancı ve malından harcıyarak yapılmasıdır.Aksi takdirde hac, umre adına ne denirse densin ibadet olmaz, Allah kabul etmez ve çok da günahtır.Siyasiler, bürokratlar yetmez gibi müftülükler, parti teşkilatları kanallarıyla Devletin, fukara milletin kesesinden her yıl milyarlar harcanıp, torpilli, yandaş bir sürü insan beleşten haç'a götürülüyor.Adına da ibadet diyorlar.Tanıdığım bazı torpilli beleşçi kadrolu hacılar arasında 5.ci 8.haç'ını yapanlar bile var. TC.nin neredeyse en büyük bütçesi Diyanette ve paraların nelerde kullanıldığı belli. Beleş haç, umre adı ne olursa olsun asla ibadet olmaz, hem dinen hem hukuken haramdır,hem de çok günahtır.
Misafir
Misafir  - 17 Ekim 2013 cevapladı
BENCE OLMAZ.
Misafir
Misafir  - 16 Ekim 2013 cevapladı
Yiyin efendiler yiyin
burhan_severcan52
burhan_severcan52  - 16 Ekim 2013 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
2 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
10 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap