CEVAPLAR

the_morriss

Taşlar adım adım döşenmeye devam ediyor. Üniter yapı ortadan kalkmaya doğru adım adım gidiyor. Yorumunuz nedir ?

the_morriss 16 Mayıs 2012 sordu
CEVAPLA
CEVAPLAR
değerli arkadaşlarımız milletimizin böyle bir şeye izin vermeyeceğini yazsalarda ortada artık türk milleti tanımlamasından utanan bir bir guruh vardır.bu etkin zümre türk milleti türkiye cumhuriyeti gibi tanımlamalardan bile rahatsız olmaktadır.the morris arkadaşımıza katılıyorum u-ya-nık o-lun.
kusadasi1903
kusadasi1903  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
saman altından su yürütüyorlar cumhuriyetin temelleri ile on yıldır oynanıyor sonunda istenilenleri yapacaklar galiba o zaman birileri kına yaksın artık...
soledats
soledats  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
Biraz değil; fazlaca abartıyorsunuz..Bu Cumhuriyeti temeli sağlamdır; temele döşenek taşlar granittir ve taşlar arasına kmonan harç da sehit kanları ile sulanan topraklarımızdır.Sizin ve sizin gibi düşünenlerin korkusu yersiz ..Bu ülkenin hiçbir insanı, kanlarıyla suladığı ve hala da sulamaya devam ettiği bu toprakların paylaşılmasını istemez..Siz bu ülkeye ve insanına bu kadar yabancı mısınız ki, bu ülkenin bölünebileceğini düşünüyorsunuz? Başka bir açıdan yaklaşalım.. 1921 tarihinde BMM tarafından kabul edilen ve Atatürk tarafından da onaylanan 1921 Anayasası'nı açıp okuyun ve bu anayasanın 11,12 ve 13. maddelerini bir okuyun bakalım ne göreceksiniz? Bu maddeler, Türkiye'nin "Vilayet Şuraları" şeklinde idare edilmesini öngörür.. Örneğin size 12 maddeyi aynen yazayım : Md.12 : VİLAYET ŞURALARI, VİLAYETLER HALKINCA MÜNTEHAP AZADAN MÜREKKEPTİR. VİLAYET ŞÜRALARAI'NIN İÇTİMAİ DEVRESİ İKİ SENEDİR.İÇTİMA MÜDDETİ SENEDE İKİ AYDIR"(Günümüz diline çevrilebilecek misiniz acaba; çeviremesseniz de zaten anlaşılıyor)...Gerçek bir Atatürkçü iseniz; Atatürk'ün milletine duyduğu güveni siz de duyabilirsiniz..Atatürk, milletine güvenmiştir. Siz de korkmayın ve Atatürk'ün izinde gidin..
cdenizkent41
cdenizkent41  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
1500 yıldır bu millet etinden emeğinden, sütünden,kanından herşeyinden iliğine kadar sömürülüp, acımasızca hep soyuldu da şimdikiler hem çuvalla götürürken bir yandan da milletin,memleketin canına okumakla meşguller.Gerçekçi olalım Türkiye'nin görüntüsü ne yazık ki artık çok değişmiştir ve gittikçe daha vahim durum alacaktır. anlıyamadığım Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan açıkça belli de izindekiler niye hala izinden dönememiş görünüyor.Bir kısım pasif kahraman da oturduğu yerden kuru sıkı kahramanlık sloganları atıyor,u-yan-mak gerekiyor artık,...
hayyymann11
hayyymann11  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
Türkiye'de Üniter yapının bozulması yukarda ki etkenlerin hiç birine bağlı olamaz.Çünkü bu Milletin Asil kanı bunlarla Ülkeyi bölmeye kalkanları boğar,boğar...Karıştırmayalım korkaklarla,acizlerle..
galinamahu
galinamahu  - 16 Mayıs 2012 cevapladı
Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular
400.99
Misafir  - 08 Eylül 2021 sordu
3 Cevap
Türkçe nin kısaltması
Misafir  - 22 Mayıs 2021 sordu
1 Cevap
Dünya kaç metredir ?
Misafir  - 12 Nisan 2021 sordu
8 Cevap
en az 3m gerek
Misafir  - 28 Mart 2021 sordu
4 Cevap
karşılama nerenin
Misafir  - 22 Ocak 2021 sordu
1 Cevap