HABER

Ceyhan'da töre cinayeti

Kızını kaçıran yeğenini bulamayınca diğer yeğenini öldürdükleri iddia edilen amca ve 2 oğlu tutuklandı.

Ceyhan'da töre cinayeti

ADANA (İHA) - Adana'nın Ceyhan ilçesinde kızını kaçıran yeğenini bulamayan amca ve 2 oğlu, diğer yeğenini öldürdüğü iddiasıyla yakalandı.

Alınan bilgiye göre, önceki gün Ceyhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşların mısır tarlasında bir erkek cesedi bulunduğu ihbarı üzerine ilçeye bağlı Dikilitaş köyüne gitti. Bulunan cesedin 28 gündür kayıp olan İhsan Yoğurtçu'ya (24) ait olduğunun belirlenmesi üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, olayla ilgili olarak maktülün Osmaniye'de yaşayan amcası Muhittin Y. (55) ve iki oğlu Bekir (28) ile Hüseyin'i (24) Osmaniye'de gözaltına aldı. Maktülün kardeşi olan Habib Yoğurtçu'nun (21) amcası Muhittin Y.'nin kızı Zübeyde'yi (23) üç ay önce kaçırdığı ve izini kaybettirdiği öğrenildi.

Ceyhan'a getirilen zanlılar, sorgulamalarında asıl hedeflerinin kızlarını kaçıran Habip olduğunu, onu bulamayınca kardeşi İhsan'ı kaçırıp öldürdüklerini itiraf etti. Zanlılar, dün gece çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından ''tasarlayarak adam öldürmek" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 kişiyi tabanca ile yaralamak suçundan Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan ve izin alarak İstiklal Mahallesi 229. Sokak'taki evine gelen İhsan Yoğurtçu'nun babası İmam Yoğurtçu (54), nakliye işi ile uğraşan oğlunun yaklaşık 1 ay önce kaçırıldığını öğrendiğini söyledi. Oğlunun işkence edildikten sonra kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldüğünü belirten Yoğurtçu, "Toplam 9 çocuğum var. Ben cezaevinde olduğum için en büyük oğlum İhsan ailemin geçimini sağlıyordu. İhsan henüz 4 aylık evliydi. Diğer oğlum Habip, amcasının kızını kaçırmış. Tüm büyüklerimiz araya girip olayı tatlıya bağlamak istemişler. Fakat ağabeyim bunları reddederek tüm ailemizi öldüreceği tehdidinde bulundu. Bir amca kendi öz yeğenini hunharca nasıl öldürebilir? Ben dahil olmak üzere bütün ailem ölüm tehlikesi altında'' dedi.

Ölen İhsan Yoğurtçu'nun annesi Sara Kürtçe ağıtlar yakarak feryat ederken, kardeşi Bayram ise büyük bir üzüntü içersinde olduklarını belirterek, hala tehdit altında olduklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler