Ceylanpınar'da 4 yaralı daha

Rasulayn'daki çatışmalar sırasında mermi ve şarapneller sınırı aştı: Ceylanpınar'da 4 kişi yaralandı.

Suriye'de Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çatışma çıktı. PYD kontrolündeki Rasulayn'da süren çatışmalar sırasında ateşlenen çeşitli silahlara ait mermi ve şarapnel parçaları, sınırı aşarak Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde biri ağır 4 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde, 16 Temmuzda başlayan ve aralıklarla devam eden çatışmalar, dün gece saatlerinde yeniden şiddetlendi. Sık sık silah ve patlama seslerinin duyulduğu Rasulayn'dan ateşlenen ve sınırı aşan mermiler ile şarapnel parçaları sınırı aşarak İnkılap Mahallesi'nde evinde oturan 70 yaşındaki Fatma Alagöz'ü ayağından, Mevlana Mahallesi'nde sokakta yürüyen Veysi Bayram'ı kolundan, İstasyon Caddesi'nde yürüyen 45 yaşındaki Aslan Ege ile Yenişehir Mahallesi'nde evinde oturan 50 yaşındaki Medine Alagöz'ü karnından yaraladı. Yaralılar, ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürülerek, tedaviye alındı. Acil serviste yapılan ilk müdahalesi sonrası karın bölgesine kurşun isabet eden ve durumu ağır olan Aslan Ege, ambulansla Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

DUVARA ROKET MERMİSİ İSABET ETTİ

Öte yandan çatışmalar sırasında ateşlenen bir rokete ait mermi ise sınır hattındaki Mevlana Mahallesi'nde bulunan 35 yaşındaki Veysi Bayram'ın evinin duvarına isabet etti. Paniğe neden olan roket mermisi, çevre güvenliği alan bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde imha edildi. Yine sınırı aşan bazı mermiler ilçedeki ev ve işyerlerine isabet ederek hasara neden oldu.

Aralıklarla silah ve patlama seslerinin duyulduğu Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması uyarı yapılan Ceylanpınar'da, güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini arttırdı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler