HABER

Çeyrek milyon dolarlık arapça tişört

NEW YORK (İHA) - ABD'de seyahat ettiği uçakta, üzerinde Arapça yazılar bulunan tişörtünü gizlemeye zorlanan Raid Cerrar isimli yolcu, havayolu firmasına karşı açtığı davada büyük bir tazminat kazandı.

Cerrar'ın avukatları, müvekkillerinin JetBlue Havayolları ve havaalanındaki iki güvenlik yetkilisine karşı açtığı davada 240 bin dolar tazminat alacağını açıkladı. ABD'de yaşayan Cerrar davayı kendisine karşı ayrımcılık yapıldığı iddiasıyla açmıştı. Cerrar'ın alacağı tazminatın, 11 Eylül'den bu yana açılan benzeri davalardaki en yüksek miktar olduğu belirtiliyor.

Cerrar'ın avukatları, kararın ifade özgürlüğü için bir zafer anlamına geldiğini söylüyor. 2006'da New York'taki JFK Havaalanı'nda uçağının kalkış saatini bekleyen Cerrar, üzerinde Arapça ve İngilizce "Sessiz Kalmayacağız" yazılı bir tişört giyiyordu. Diğer yolcuların slogandan rahatsız olmaları nedeniyle, havaalanı yetkilileri Cerrar'dan tişörtünü çıkarmasını istemişti. Cerrar, tişörtünün üzerini örtmeyi kabul etmiş, buna karşın uçakta en arka sıraya oturtulmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön