HABER

Ceza 1 milyon YTL ek yük getirecek

Türkiye ile İsviçre arasında 16 Kasım'da İstanbul'da oynanan ve ay-yıldızlıların 4-2 kazandığı ancak, Dünya Kupası finallerine gidemediği karşılaşma sonrası yaşanan olaylar nedeniyle FIFA Disiplin Kurulu'nun verdiği ceza, Türkiye Futbol Federasyonu'na yaklaşık 1 milyon YTL'lik ek yük getirecek.

Futbol Federasyonu yetkilileri, her maçın ortalama 100 bin Amerikan Doları'na mal olacağını dile getirdiler.

Yetkililer, bu harcamanın içinde Milli Takım kafilesinin uçak, otel masraflarının yanısıra, gidilecek ülkede kiralanacak stat ve seyircisiz oynanacak maçın hakem ücretlerinin de yer alacağını kaydettiler.

Türkiye'nin 6 maçlık saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını, UEFA'ya kayıtlı ülkelerde çekeceği belirtilirken, 500 kilometrelik mesafenin nasıl hesaplandığı konusunda ise yazılı bir bilginin olmadığı ifade edildi.

FIFA'nın, Türkiye'nin maçlarını yapacağı ülkeyi seçmesine izin vereceğini belirten yetkililer, aksi bir durumda ceza açıklaması sırasında bunun da duyurulması gerektiğini dile getirdiler.

FIFA'nın organizasyonu yine Türkiye'ye bırakacağını, bunun içinde de sahanın belirlenmesi, maça hazırlanması, seyircisiz olmasına karşın güvenliğin sağlanmasının Türkiye Futbol Federasyonu'nun denetiminde ve sorumluluğunda olacağı ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler