Ceza yazmada Türkiye ikincisi çıktı!

BURSA (İHA) - Bursa'da rüşvet iddiasıyla ilgili bölge trafik polisleri, jandarma trafik görevlileri, kamyon sürücüleri ve şirket sahiplerine yönelik "Yaprak Dökümü 16" kod isimli operasyon kapsamında gözaltına alınan, Karacabey Bölge Trafik istasyon amirinin ağır tonajlı kamyonlara ceza yazma konusunda Türkiye ikincisi olduğu ortaya çıktı. Rüşvet vermeyen kamyonculara ceza yazdığı öne sürülen trafik başkomiseri D.A.'nın sorgusu sürerken, Bursa'da gözaltında olan 28 kamyon sürücüsü ve şirket sahibi sağlık raporu için adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Karacabey ilçesine çıkarılan 4'ü jandarma 20'si polis 24 kişinin sorgusu sürüyor. Organize Polisi'nin hazırladığı 40 klasörden oluşan 400 sayfalık fezlekede 6 ay boyunca süren takibin detayları ve teknik takiplerin deşifrelerinin bulunduğu öğrenildi. Bölge Trafik istasyon amiri başkomiser D.A.'nın Bursa İzmir ve Karacabey Bandırma yolunda ağır tonajlı kamyonlara göz açtırmadığı, ceza kesme konusunda Türkiye ikincisi olduğu öğrenildi. D.A. ile birlikte rüşvet iddialarıyla ilgili 19 polis de Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi.

Öte yandan, gözaltına alınan 52 kişinin arasında bulunan 28 kamyon sürücüsü ve şirket sahibi de Bursa'da sağlık kontrolüne çıkarıldı. Dün gözaltına alınan 28 kişinin ifadelerinin tamamlanmasının ardından yarın Karacabey Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler