Cezaevi firarisi ödüllü mühendis, İzmir’de yakalandı

2016 yılında 170 bine yakın kişiyi “oltalama” adı verilen yöntemle dolandırdığı gerekçesiyle “dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen şahıs, tutuklu bulunduğu cezaevinden bir süre sonra firar etti. Tüm Türkiye’de aranması olan firari şahıs, İzmir’de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şahinler Motosiklet Uygulama Timi tarafından yol kontrolü esnasında kıskıvrak yakalandı.

Cezaevi firarisi ödüllü mühendis, İzmir’de yakalandı

Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumunda ‘oltalama’ adı verilen yöntemle, “dolandırıcılık” suçundan dolayı tutuklu bulunan Muzaffer Safa Y. bir süre sonra firar etti. İzmir’den Aydın istikametine otomobili ile gitmekte olduğu esnada, Bornova ilçesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde yol kontrolü yapan, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şahinler Motosiklet Uygulama Timi tarafından otomobili durduruldu. Polis ekiplerinin sorgulamak üzere kimlik istemesi neticesinde yanında kimlik taşımadığı fark edilen şahsın, detaylı kimlik araştırması sonucu kimliğinin tespit edildiği ve cezaevi firarisi Muzaffer Safa Y., olduğu belirlendi. Firari şahıs, ekiplerce kıskıvrak yakalandı. 10 ayrı ilden ’dolandırıcılık’ suçundan hüküm giyen ve daha sonra cezaevinden firar eden şahıs, işlemleri yapılmak üzere Bornova Pınarbaşı Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

'OLTALAMA' YÖNTEMİYLE VATANDAŞLARI DOLANDIRMIŞ

Muzaffer Safa Y.’nin, Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Malatya, Aydın, Sinop, Yozgat, Kahramanmaraş ve Muğla’da ’oltalama’ adı verilen yöntemle, banka, GSM ve alışveriş sitelerinin benzerlerini yaparak, vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçirip dolandırıcılık suçundan hüküm giydiği öğrenildi.

OKURKEN ÇİN'DE EN İYİ YAZILIMCI ÖDÜLÜ ALMIŞ

Muzaffer Safa Y.’nin Hong Kong’taki Poly Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okurken 2015’te Çin’de "En iyi yazılımcı ödülü"nü aldığı ifade edildi. Muzaffer Safa Y. emniyetteki işlemlerinin ardından yeninden cezaevine gönderildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Devlet böyle zekaları zayi etmemelidir. Hapse at gitsin olmamalıdır. Tabiki cezasını çekecek ama devamında büyük projelere dahil edilerek değerlendirmelidir.
adamın karakteri bozuk bir kere..bunu nereye getirirsen getir çalar. .
@ilyasdurmus78 Bu adam Hepsiburadayı bile dolandırdı. 8 adet iphone plus. Ama firar etmedi. Yemlediği gardiyanlar çıkardı. Bu arada destek verdiğim bir firmanın internet sitesinden 100bin tl den fazla başkasının kartlarıyla altın aldı. Davaya müdahilim zaten. Ve herkesi yemlemiş. Anlayın.
sıkıysa yakala filmi gibi
sisteme meydan okuyan bir zekanın, emlak üçkağıtçılarının zengin olduğu bir dünyayı kabul edeceğeni mi sanıyorsunuz... sorun şu ki suçsuz ve sisteme boyun eğmiş insanlardan acısını çıkarmaya çalışması yanlış ve kabul edilemez. ıslah olmaz asla biz yapamıyorsak verelim irana kessin cezasını. beynini alırlar ameliyatla...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler