HABER

Cezaevlerinde açık görüş

Ankara (AA)- Cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklular, Kurban Bayramı ve yılbaşı dolayısıyla yarından itibaren yakınlarıyla açık görüş yapabilecekler.

Adana, Antalya, Bakırköy-Metris, Bayrampaşa Kapalı, Bursa E Tipi, İzmir-Buca, Mersin ve Ümraniye E Tipi kapalı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 Ocak tarihleri olmak üzere 7 gün açık görüşten yararlanabilecek.

Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan bağlı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklular ise 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 Ocak tarihleri olmak üzere 6 gün süreyle açık görüş yapabilecek.

Müdürü bulunmayan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 1, 2, 3 ve 4 Ocak tarihleri olmak üzere 4 gün açık görüş yaptırılacak.Sayıları ve konumları değerlendirilmek suretiyle, adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile örgütlü suçlardan hükümlü ve tutuklular için ayrı gruplar oluşturularak, her grubun görüş günleri ve saatleri cumhuriyet başsavcılıkları ile kurum idareleri tarafından tespit edilecek. Bu grupların, aynı zamanda ve aynı görüş mahallinde bulundurulmaması sağlanacak.

Kınama cezası dışında disiplin cezası almış ve bu cezaları kaldırılmamış hükümlü ve tutuklular, açık görüşten yararlandırılmayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler