HABER

Chery duyurdu! Otomobillerde N95 hava filtresi dönemi

Çinli otomotiv şirketi Chery, yeni otomobil modellerinde N95 sınıfı hava filtresi kullanmaya başladığını açıkladı. Otomobillerde virüsün etkisinin en aza indirilmesi hedeflenirken, geliştirilen filtrenin Kovid-19'u da engellediği aktarılıyor.

Chery duyurdu! Otomobillerde N95 hava filtresi dönemi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hayatımızı önemli ölçüde etkiledi. Çalışma hayatımız Kovid-19'un etkisiyle değişime uğrarken, aynı zamanda seyahat alışkanlıklarımız da değişti. SUV araçlar üreten Chery ise yapılan açıklamaya göre, otomobillerinde N95 sınıfı hava filtresi dönemini başlattı.

"YALNIZCA KOVID-19'U DEĞİL ZARARLI MATERYALLERİ DE ENGELLİYOR"

Çinli otomobil üreticisi Chery, yeni modellerinde virüsün etkisinin en aza indirilmesi amacıyla N95 sınıfı hava filtresi kullanmaya başladı. Şirketin konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Geliştirdiğimiz çözümle zararlı materyallerin otomobilin iç mekanına ulaşmasına engel olmaya amaçladık. Geliştirilen havalandırma teknolojisi sürücü ve yolcuların Covid-19’un etkilerini otomobilde yüzde 95 oranında yok ediyor. Özellikle tam kapasite ve uzun yolculuklardaki virüs önlemine doğrudan katkı sağlayan filtreler, temiz bir hava akışını yol boyunca sürdürüyor. Geliştirilen filtre yalnızca Covid-19 değil dış ortamdan gelen toz, polen, karbondioksit gibi zararlı materyalleri de engelliyor. Kirli hava ve zararlı materyallerin uzun süre solunması ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bu filtreler otomobillerin sağlıklı bir akciğer gibi çalışmasını sağlıyor” denildi.

563c123c7255bff5fb49a025649303c0

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“N95 sınıfı havalandırma teknolojisi kullanılan araçlarda 0.3 mikrondan daha büyük parçacıkların araç içerisine girişi engelleniyor. Negatif İyon Jeneratörü kullanılan teknoloji aktif oksijen üretiminin yanı sıra, kalp ve akciğer fonskiyonlarının ve bağışıklık seviyesinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Geliştirilen teknoloji ayrıca hava kalitesini denetleyen sistemiyle dışarıdan gelen gazları sürekli denetliyor. Araç sürücüsünün kontrolüyle uzaktan verilen komut ile hava akışı araca binmeden başlıyor. Uzaktan Temizleme Sistemi, otomobile binmeden önce veya araçtan çıkıp kilitlendikten sonra, otomatik olarak devreye girerek havayı temizleyip sterilize ediyor. Bu sayede havada asılı bulunan toz ve kokuyu gideriliyor ve temiz bir hava kalitesi sağlıyor. Sürücü ve yolculara yüzde 95 oranında koruma sağlayan bu teknoloji, tüm yeni Chery modellerinde yer alacak.”

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön