CHP: 5 Ağustos'ta Silivri'deyiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Biz olay çıkarmaya değil, hukuka ve adalete sahip çıkmaya gidiyoruz. Biz şiddet ve zorbalıkla değil , sükunetle orada bulunmaya kararlıyız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 5 Ağustos'ta Silivri'de olacaklarını belirterek, "Biz olay çıkarmaya değil, hukuka ve adalete sahip çıkmaya gidiyoruz. Biz şiddet ve zorbalıkla değil , sükunetle orada bulunmaya kararlıyız" dedi.

Tezcan, yazılı açıklamasında İstanbul Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun 5 Ağustos Pazartesi günü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülecek Ergenekon Davası'nda izleyicilerin salona alınmayacağı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. Tezcan "İktidar provokasyona devam ediyor. İstanbul Valisi'nin görevi gidenlerin güvenliğini sağlamak iken saldırının alt yapısını hazırlıyor" dedi. Duruşmanın aleni ve bunun mutlak bir ilke olduğunu ifade eden Tezcan, "Evrensel hukuk kuralları sanık yakınlarının alınmadığı, aleniyetin sağlanmadığı bir duruşmanın hukuki olamayacağını açıkça ifade eder. Kaldı ki duruşmaya kimin alınacağına karar vermek mahkemenin işidir. İstanbul Valisi'nin işi değildir. İstanbul Valisi, kendisini mahkemenin yerine koymayı bıraksın. Valinin açıklamaları, Silivri yargılamalarının iç yüzünü de açığa çıkarmıştır.Bu mahkemeler siyasetin emrinde iktidar talimatıyla hareket eden mahkemelerdir. Vali de bunu bildiğinden duruşmalara ailelerin alınamama kararını ve talimatını kendisinin verebileceğini sanmaktadır" dedi.

"OLAY ÇIKARMAYA DEĞİL, HUKUKA VE ADALETE SAHİP ÇIKMAYA GİDİYORUZ"

Tezcan, 5 Ağustos'ta Silivri'de olacaklarını belirterek şunları kaydetti:

"Yıllardan bu yana haksız şekilde tutsak alınan ve yargılanan yurtseverlerin karar gününde iktidar tehdidiyle yalnız bırakılmaları istenilmektedir. Biz olay çıkarmaya değil, hukuka ve adalete sahip çıkmaya gidiyoruz. Biz şiddet ve zorbalıkla değil, sükunetle orada bulunmaya kararlıyız. İçişleri Bakanına tavsiyem derhal İstanbul Valisi'ni arayıp bu provokatif söylem ve tavırlardan vazgeçmesini sağlamasıdır. Tehdit ve şantaja boyun eğmeyeceğiz. 5 Ağustos'ta Silivri'deyiz." (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
CEHAPENİN BAŞKA İŞİ YOK Kİ.ADAMLAR PROJE ÜRETMEKTEN YOKSUN.NERDE ARBEDE ORAD CEHAPE HEHEHEH.....
SİZİN YASAKLARINIZ VIZ GELİR TIRS GİDER. YURTSEVER TUTSAKLAR DEVRİMCİ TUTUSAKLAR YALNIZ OLMADALAR HİÇ BİR ZAMANDA YALNIZ KALMAYACAKLAR. bu keyfi ve siyasi kararı PROTESTO EDİYORUM.
yerleri orası zaten.nerede bölücülük görseler atlıyorlar.milletle işleri yon onların.işçi partisinin peşinde koşsunlar bakalım.İP,PKK,DHKP-C,CHP aynı nakaratı farklı tonlarda seslendiren şarkıcılar.iş fitne fesada gelince birleşiyorlar.millet bunları görüyor,biliyor,bu kendini ağa sananlara oy vermiyor.darbeyle falan zorla gelebilirlerse belki.
sizin gibi pkk arkasına sıgınmıyolarya
GERİZEKALI PKK NIN ŞU AN ELEBAŞISIYLA FLÖRT EDEN KİM KÖRMÜSÜN DÜNYA BİLİYO HÜKÜMET DOĞRULUYO AKP MİT BAKANINI GÖNDERİYO SEN MAVAL OKUYOSUN AT GÖZLÜĞÜNÜ ÇIKAR VE HERHANGİBİR AKP TEŞKİLATNI ARA SOR DE Kİ PKK İLE ANLAŞMA OLURSA KAN DURACAKMIŞ DE SANA EVET ÖYLEDİR DİYECEKLER AKLI KURTLU
PKK YI AYIR çünkü akape + pkk oldu artık birlikte federal kürdistan kuaracaklar. suriyede başladı. devamı pkk da tarih verdiği gibi 15 ekime kadar müsaade yoksa TEYYİB in ÖCALAN a verdiği sözleri açıklayacaklar. bu oyunu ancak halk bozar AKAPE = israil+abd uşaklığının yeni projesi. zaten cesaret ödülünü siyonistler verdi TEYYİB efendiye
Bakıyorum da artık herşeye yasak getiriyorlar...silivri tarafına yürümek bile yasak...gölgelerinden bile korkuyorlar...korkacaksınız işte böyle....
o SİLİVRİDE İLERDE KİMLER YARGILANACAK BAKALIM. İNSAN DENEN MAHLUKATIN KÖTÜ BİR HUYU VAR. ONA BİR KOLTUK VERİYORSUN. ADAM KOLTUK BENİM ZANNEDİYOR. HEP BURADA OTURUCAN ZANNEDİYOR.. YETKİLERİ İLE KOLTUĞUN GERÇEK SAHİPLERİNE ZULMETMEYE BAŞLIYOR. GÖZLERİNİ KAN BÜRÜYOR. SAĞA SOLA SALDIRIYOR.. DÜŞMANLA DOST, DOSTLA DÜŞMAN OLUYOR.. MURSİDE 1 YIL BOYUNCA ÖYLE YAPTI. ŞİMDİ HAPİSTE.. YARIN NE OLACAK BİLMEK ZOR AMA. HERKES BİR GÜN OTURDUĞU KOLTUĞU BIRAKACAK. O KOLTUKTA YAPTIKLARININ HESABINI VERECEK. ÇALDIKLARININ SATIIKLARININ ÖLDÜRDÜKLERİNİN HESABINI VERECEK..
GEDÜN GEDÜN BİRAZ DAH GAZ YEYÜN GAZINIZ BETMİŞ SİZİN.BİZDE SEZÜ BEKLEEEYDÜK BURDA
palalarınızı da getirin bakalım sözde müslümanlar... hatta benzin de getirin siz milleti yakmasını da iyi bilirsiniz!
beklıyemıyecegınız günler yakın
HAZIR GİTMİŞLERKEN ONLARIDA DİĞERLERİNİN YANINA KOYUN GİTSİN ZATEN BİR ŞEYE FAYDALARI YOK
iftiracı melun herif sen müslüman değilmisin git nüfus kağıdını değiştir
müslümanlık arkasına saklanma
akp gençlik kolları ve akp yandaşları ve bilumum albayrak zihniyetinde yazı yazan ezik yandaş satılık hülooog lar fiyatınızı söyleyin biz türk milleti aramızda para toplayıp bedelini ödeyelim de cumhuriyetimizi kurtaralım artık gına geldiniz kokuyosunuz kokunuzla gridiğiniz her yeri lağıma çevirdiniz çürüttünüz organlar hayat insanlık ar namus haya edep fazilet sizde hiç mi yok siz hiç allahtan korkmazmısınız çlenşehitlerin ruhundan damı korkmazsınız nasıl bir ciğer ve yürek var sizde yeter artık s.ğidin ,ülkenin içine sıçtınız allah sizi kadir egecesinde bildiği gibi yapsın
nerden çıkardın türk olduğunu ki.Aslında kokan sizsiniz abdestsiz taharetsiz cenabet şekilde ortalıkta dolaşıp ortalığı kokutan sizlersiniz.Sizin kokunuzu ne tu ne parfüm bastırır,ancak belediye itlaf edip üzerinizi kireçlerlerse temizlenirsiniz.
Sizin amacınız belli. Taksime de aynı söylemlerle gittiniz. Sonuç ordada. CHP zaten hiç bir zaman Halk partisi olmadı. HALT (b.k) partisi oldu.
Nerede bir gelmeyin engelleyeceğiz yasaktır kararı alınsa chp denen zırto hemen orada. Koskoca vali ve emniyet müdürü gelmeyin diyor chp gelin anlıyor. Gidinde allahınızdan bulun. SON 30 YILDA BU ÜLKEYE NİFAK TOHUMU EKMEKTEN BAŞKA NE YAPTINIZKİ ZATEN.DEVAM EDİN AYNEN BÖYLE.
anca gidersiniz zaten siz CHP,eskiden nöbet yeriniz sadece anayasa mahkemesi kapısıydı!!!şimdi 2 oldu yani Silivri !!!!!hurraaaaaaaaaa,kim tutar sizi
30 yil önce chp ve mhp tarafindan Türkiyenin basina musallat edilen pkk simdi AKP icin oy pusulasi oldu sanirim. chp li secmenlere göre yarin secim olsa basa Ke Mallari gececek elindeki sihirli dayagi havaya kaldirinca pkk yok olacak.
Diğer Haberler