CHP belediye başkan adayları (CHP aday listesi)

CHP Parti Meclisi (PM), 8'i büyükşehir olmak üzere 212 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını belirledi. Toplantıya ilişkin açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun gerçekleştirdi. Torun, Aydın, Eskişehir, Muğla, Tekirdağ ve Hatay'da mevcut büyükşehir belediye başkanlarıyla devam kararı aldıklarını söyledi.

CHP belediye başkan adayları (CHP aday listesi)

CHP Parti Meclisi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. CHP Parti Meslisi toplantısında, 212 adayını daha belirleyerek, kamuoyuna açıkladı.

Torun tarafından açıklanan metne göre CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayları, Aydın'da Özlem Çerçioğlu, Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen, Hatay'da Lütfü Savaş, Edirne'de Recep Gürkan, Mardin'de Süleyman Sarı, Muğla'da Osman Gürün, Tekirdağ'da Kadir Albayrak, Malatya'da Soner Gökçe oldu.

Bunun yanında Mardin ve Malatya büyükşehir belediye başkan adayları da belirlendi.

Ankara'dan sadece Kalecik ilçesinin adayı açıklanırken, listede, İstanbul ve İzmir'den ilçe dahi yer almadı.

İşte şu ana kadar isimleri netleşen CHP'nin aday listesi:

Edirne: Recep Gürkan

Hatay: Lütfü Savaş

Sinop: Barış Ayhan

Çanakkale: Ülgür Gökhan

Eskişehir: Yılmaz Büyükerşen

Karaman: Emin Ege

Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu

Mardin: Süleyman Sarı

Muğla: Osman Gürün

Konya-Ereğli: Bülent Ecevit Tatlıdil

Tunceli: Yusuf Kenan Aydın

Tekirdağ: Kadir Albayrak

Malatya: Soner Gökçe

Aydın: Özlem Çerçioğlu

Ardahan: Faruk Demir

Bilecik: Semih Şahin

1

2

3

4

5

6

7

8

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
chp nin aday açıklamak için geç kalmasının sebebi , kılıçdar değil.. o sadece noter.. esas Kandil ile Pensilvanya dan onay alındığı için gecikiyorlar..
@akdenizli.2 Hicazeti akp almasın...
pensilvanyadan onay alanları pkk ile iş yapanları halk gayet iyi biliyor.
@akdenizli.2 abe salak siz gerçekten koyunsunuz ulan pensilvanyayla 13 sene bu memleketi ..............z hala o ufacık beyniniz bu yağmurlu havada azıcık bile basmıyorsa takviye kablo olsa ne yazar.:)
he he evet evet abi
kandil le,pensivanya ile kim aynı kaba bevl ediyor dünya âlem biliyor.Chp anti emperyalisttir anlaşılan hâlâ bazı kafalara girmemiş
@akdenizli.2 aynı pelsılvanyadan lıste gelıp akpfetonun hakan şukuru vekıl yarıpı gıvı lıste aldılar dımı ak kuzular sızı:)
tam bir koyunsun..ne listesinde vermedik diye aglayanlari biliyoruz...
Boş boş konuşma Akdenizli. Sen tam klavye delikanlısın
icraatlarına asla bişey dememiz söz konusu değil ama yılmaz hoca yaslandi daha ne kadar devam edecek yokmu CHP nin göstereceği başka aday
@flunkua var avcılar bakırköy belediyesi çalmaktan işciye para ödemiyorlar batık chpkk işte
başkan nezaman bırakırsa
@flunkua yıllarva melıh çaldı sesınız cıkmadı:)fetoakp
bir Eskişehir li olarak bazı şeylerin güzellikler içinde olmasını istiyorum yıllardır ciddi anlamda bir parti tutmadan hizmete oy verdim şu an görüyorum ki kimsenin Eskişehir i düşündüğü yok genç dinamik yeni projeleri olan adaylar seçilmeli bayrak yarışı elden ele gitmeli hep aynı kişiler artık insanı sıkıyor hocama bundan sonraki kalan hayatında başarılar dilerim bu sefer karşısındaki rakiple değil Eskişehirlilerle yarışacak
Sen Eskişehire yaşamıyorsun galiba Eskişehir'i bu hale getiren yılmaz hocadır eskişehirin eski halinide biliyoruz iyiki yılmaz hoca tekrar aday olmuş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler