CHP çalışanlarından iş bırakma eylemine destek

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Merkezi çalışanları, Emek Platformu'nun iki saatlik iş bırakma eylemine destek amacıyla iş bıraktı. Çalışanlar, saat 12.00'ye kadar çalışmayacak.

Sosyal Güvenlik yasasına tepki amacıyla, sendikalar ve Emek Platformu'nun aldığı iki saatlik iş bırakma eylemine CHP çalışanlarından da destek geldi. CHP Genel Merkezi'nde görev yapan çalışanlar, saat 10.00'da parti genel merkezi önüne çıkarak bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamada, sosyal güvenlik yasa tasarısıyla emekli olmanın imkansız hale geleceği belirtildi ve söz konusu tasarı eleştirildi. Açıklamada şunlar denildi:

"Bu yasayla geçici işçilerin emekli olması mümkün olmayacaktır. 70 milyonluk Türkiye'de 15 milyon kişi SSK, Bağı-Kur ve Emekli Sandığına tabi olarak çalışıyor, sosyal güvenlik kurumuna prim ödüyor. 8 buçuk milyona yakın kişi bu sosyal güvenlik şemsiyesi altında hizmet alıyor. Bu yasayla bunların birçoğu yok edilecektir. Tüm olumsuzluklara karşı durmak için sesimizi yükseltiyoruz ve AKP Hükümeti'nden bu yasayı geri çekmesini bekliyoruz."

CHP çalışanları, saat 12.00'ye kadar görev yapmayacak.