HABER

CHP, futbolun sorunlarının araştırılmasını istedi

Ankara -AA- CHP, Türkiye futbol liglerinin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu ve arkadaşlarınca TBMM Başkanlığına sunulan gerekçede, amatör futbol kulüplerinin saha, malzeme, taşıma gibi büyük sorunlarla karşı karşı olduğu, bugüne kadar çok güç koşullarda mücadele verdiği ancak her türlü destekten yoksun bırakıldığı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu kaynaklarının en önemli bölümünün sadece Türkiye süper ligine yönlendirildiği, geri kalan 3 kategori takımlarının çok güç koşullarda mücadele verdiğinin ifade edildiği gerekçede, şunlar kaydedildi:

"Mali olanaksızlıklar nedeniyle dünün süper ligi takımlarının, amatör kümelere dahi düştüğünü açıkça görmekteyiz. Ayrıca, süper lig dışında kalan kulüplerimiz, edimlerini karşılayamamakta, pek çok futbol takımımız icra takibi uygulamalarının çemberinden çıkamamaktadır. Gelir İdaresi ve SSK'nın haciz kıskacında yok olacaklardır. Bir çok kulübümüz lisans bedellerini yatıramadığı için karşılaşmalara 9 kişi ile çıkmak zorunda kalmaktadır. Bu şekilde rekabet olur mu, bu şekilde spor
yapılabilir mi? Türkiye futbol liglerindeki kulüplerimizin vergi ve sigorta borçları ödenemez boyuta ulaşmıştır, özellikle 1.,2. ve 3. liglerdeki kulüplerimiz kayyuma teslim edilmektedir. Türkiye futbol liglerinin sorunları ve çözümleriyle ilgili Meclis Araştırması açılmasını arz ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön