HABER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: AK Parti 2018'de bütün seçim defterlerini kapatacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti'nin 2018'de bütün seçim defterlerini kapatarak, 2019 yılında sıkı önlemler alacağını öne sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: AK Parti 2018'de bütün seçim defterlerini kapatacak

CHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun , AK Parti'nin, CHP'nin kurultay sürecini beklediğini, kurultay yapmaları halinde AK Parti'nin de erken yerel seçime gideceğini iddia etti.

Torun, AK Parti'nin, erken yerel seçimi konuşup tartıştığını, bakanlardan da bu konuda açıklamalar geldiğini belirterek, "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Niye dillendirsinler bunu?" dedi.

Torun, AK Parti'nin, CHP'nin kurultay sürecini beklediğini, kurultay yapılması halinde ise AK Parti'nin erken yerel seçime gideceğini iddia etti.

"AK PARTİ 2018'DE BÜTÜN SEÇİM DEFTERLERİNİ KAPATACAK"

AKP'nin 2018'de bütün seçim defterlerini kapatıp, 2019'da sıkı önlemler alacağını savunan Torun, "2019 başlarında olay daha da derinleşecek, bu derinleşmiş yapıyla yerel seçime gitmenin riskini de ortadan kaldırmış olacak." diye konuştu.

"AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ ARTIK BİTTİ"

CHP'li Torun, AK Parti belediyeciliğinin artık bittiğini, verebileceği bir şeyinin kalmadığını vurguladı.

Genel seçimlerde kurulan millet ittifakının yerel seçimlerde de gündeme gelip gelmeyeceğine yönelik soru üzerine Torun, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Millet ittifakı, bu seçimler için kuruldu, yarın tekrar bu ittifak kurulabilir, bir müşterekte, ortak ilkelerde buluşulabilir ve yeniden kurulabilir. Ama yerel seçimin zaten doğal bir ittifakı, zemin ittifakı var. Biz bir şeyi ispat ettik; milliyetçi muhafazakar, sosyal demokrat şeklinde farklı siyasi düşünceler bir araya geldik. Bu ülkeye mesajdır. Demek ki biz bir araya gelebiliyoruz, bir iddia ortaya koyabiliyoruz. Bu çok kıymetli bir şey. Bunu itibarsızlaştırmak doğru değil. Yerel seçimlerin ruhu, mantığı, genel seçime göre farklıdır. Tek bir kişiyi seçiyorsunuz. Yarın ittifak kurulur kurulamaz bilemem ama yerelde, tabanda bir ittifak olur. İnsanlar kentini yönetecek, kendine hizmet verecek yapıyı bir şekilde değerlendirir." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
akp belediyelerinin 100 lerde milyon borcu var akpnin artik buna sıkı denetim getirmesi lazim yoksa belediyeler batar
burada uzun zamandır şunu yazdım "--Sadece Cumhurbaşkanlığı seciminde Reis e; diğer secimlerin hepsinde MHP ye oy vereceğim--" Secim sonuçları dogru bir okuma gerektiriyor Birşey daha yazmıştım" sadece Cumhurbaşkanlığı seciminde degil, Belediye seçimindede bu ittifak devam etmeli ve Akparti MHP li adaylara ağırlık vermelidir..Yoksa az farkla kazandığı birçok belediyeyi bukez CHP ye kaybeder" Biz durumu vaziyeti yazdık isteyen okur ve tedbir alir ;istemeyen secim gecesi kafasini taşlara vurur
Sana ne kardeşim akapenin ne yapacağı.Sen kendine baksana,nasıl iktidar olurumun bu milletçe anlaşılır dilini geliştirsene.İnandırıcılığın kalmamış millet üzerinde bunu sağlamayı düşünsene. Seçkinlerin partisi olmaya özenip şişli kadıköy gibi sosyeti yerlerde seçim kazanıp ameleyi, köylüyü,memuru, emekliyi unutur sadece slogan politikacılığı yaparsanız millet sizi böyle dımdızlak bırakır ortada işte.Eskiden sağcı kimsenin giremediği İstanbul varoşlarında sayenizde cehape kalmadı,herkes tarikatçı kesildi.Hadi girin bakalım inancın arasına şimdi.Elinizde imkan varken yapmazsanız böyle izlersiniz
Geri Dön