CHP, İstanbul'da yerel seçim çalışmalarını başlattı

İstanbul (AA)- CHP İstanbul İl Teşkilatı, "yerel seçim projelerini ve ilerideki dönemde adaylarını halka tanıtmak ve onlarla daha iyi iletişim kurmak amacıyla" sokak çalışmaları başlattı.

CHP İstanbul İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, gelecek yıl Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçimler için örgüt içi eğitim ve saha çalışmalarının başlatıldığı belirtildi. İstanbul'daki her haneye 3 kez gidilmesini öngören ve "Hedef Görev" anlayışı ile gerçekleştirilen projenin, il başkanlığı yöneticileri tarafından koordine edildiği belirtilen açıklamada, 10 kişilik uzman ekip tarafından eğitimden geçirilen ilçe ve belde örgütleri bünyesinde oluşturulan mahalle temsilciliklerindeki görevlilerin, eş zamanlı olarak kapı kapı dolaşarak CHP'nin yerel yönetim politika ve projelerini halka anlatmaya başladığı kaydedildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul il örgütündeki bu yeni yapılanmanın amacının, sokak sokak, ev ev dolaşarak halkla iletişim kurmak ve tepki alınsa bile iletişimi mutlaka devam ettirmek olduğunu belirterek, "Yerel seçimlerde başarıya giden yol, sokaklardan ve halkla yüz yüze temastan geçiyor. Bu çalışmanın amacı da seçmenin ayağına tekrar tekrar gitmektir. Ne yazık ki CHP olarak bunu son dönemde biraz ihmal etmişiz. Sanki sokaktan elimizi ayağımızı çekmişiz gibi bir hava
yaratmışız ama bu projeyle bu kanıyı yok edeceğiz" dedi. ' Tekin, projede görev alan partililerin, haklı-haksız veya art niyetli tepkiler karşısında bile güler yüzü elden bırakmadan 'sadece kendimizi size anlatmak istiyoruz' tavrını sürdüreceklerini belirtti.