HABER

CHP'li başkandan Süleyman Soylu’ya tepki: Hangi yüzle geleceksin?

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde hudut birliğinde el bombasının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Semih Korkut’un babası Ergin Korkut’un CHP üyesi olduğu ortaya çıktı. CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, Süleyman Soylu için, "CHP’liler şehit cenazesine alınmasın diyen Süleyman Soylu şimdi sen bu CHP’linin cenaze törenine hangi yüzle geleceksin” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması için talimat verdiğini belirterek, “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” sözleri kamuoyunda büyük tepki çekerken, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde hudut birliğinde el bombasının patlaması sonucu şehit olan ve pazar günü İstanbul’da toprağa verilen şehit Uzman Çavuş Semih Korkut’un babası Ergin Korkut’un CHP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet'in haberine göre; CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “CHP üyemizin oğlu Uzman Çavuş Semih Korkut şehit düştü.‘CHP’liler şehit cenazesine alınmasın’ diyen Süleyman Soylu, şimdi sen bu CHP’linin cenaze törenine hangi yüzle geleceksin?” diye yazarak Soylu’nun sözlerine sert tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Şehidimize Allah rahmet eylesin.... İçişleri Bakanı burada haklı... doğru söze ne denir... CHP bu seçimde Hdp’ye verdiği destek ile teröristleri sevindirdi...
Soylu Sonuna Kadar Haklı Chpkk Şehit Cenazelerinde Görmek İstemiyoruz
şehit şehittir.Şehitleride o kirli siyasetinize alet ettiniz ya.Yuh size.
AKP önce kendisine baksın.. Habur'un hesabı henüz verilmedi..
En büyük bölücü sizsiniz..
CHP hakkında aşağılık bir karalama kampanyası , algı operasyonu oluşturuluyor. ve ne yazik ki AKP bu iğrenç kampanyanın odak noktasında duruyor.. CHP nin böyle bir söylemi yoktur.. .
Pkk, açılım, miri miri, ayrılık hasreti zor imiş, dön hocam hocam, üüüüü gibi temalı filmlerde başrolde hangi parti vardı? Chp vay efendim destek vermiş, chp hiç bir zaman hdp'ye destek mestek vermedi, vermez. veremez. Birileri ne bu seçimi bütün seçimlerde destek verdi. Hdp en çok oyu doğuda alır. Oradada 2 parti var. Biri akp, diğeri hdp. İkisi arasında seçimlerde her zaman geçişler oldu. Geçmişteki seçim sonuçları bakın anlarsınız.
@ayhangundugan arkadaşım doguda oyu azaldı batıda arttı. Peki yaşın küçüktür bilmezsin ama hadep diye bir parti vardı hatırlarmısın. Deniz baykal dönemindeydi galiba meclise hangi partinin listesinden girmiş arastır öğren. Ozaman soyle destek verip vermediğini
@ayhangundugan 2017 yılından alıntı : Kılıçdaroğlu'nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi CHP Lideri, gönderdiği çelengi reddeden şehit ailesine "mala zarar vermekten" dava açmıştı. Dilekçede, çelenk dışarı atılmadan önce cenaze alanında bulunan kişilerce Kılıçdaroğlu’na yönelik sarf edilen sözlerde "hakaret" suçunun işlendiği öne sürüldü. Sorumluların belirlenmesi ve haklarında işlem yapılması talep edilen dilekçede, bu kapsamda "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarını işleyen kişiler ve azmettiricilerinin tespit edilmesi ve haklarında işlem yapılması isteniyor.
Geri Dön