CHP lideri Kılıçdaroğlu: AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için ittifak iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada 'Hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız' dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak tartışmalarına ilişkin dikkat çeken açıklamada bulundu.

'SANDIKTA İTTİFAK YAPACAĞIZ'

Partili belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mıyız? Sandıkta ittifak yapacağız. Sandıkta mutabakatı sağlayacağız. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kiminle ittifak yapacağız? Önce yıllar yılı AK Parti’ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız. Gelin görün belediye hizmetleri nasıl veriliyormuş" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "CHP'nin olduğu belediyelerde vatandaşlar huzur içindedir. Dört mevsimin güzelliğini yaşarlar. Karabasan gibi çökmez bir kent CHP'li belediyelerde. Vatandaşlarımıza kapılarımız açıktır. Bütün ibadethaneler tertemizdir. Dolayısıyla biz belde halkı nasıl yaşamak istiyorsa öyle hizmet vermeyi temel ilke edinen bir kültürden geliyoruz" diye konuştu.

'NE VAR BU İSTİFANIN ARKASINDA AÇIKLAYACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifa ettirdiği AK Partili belediye başkanlarına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir belediye başkanları görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı. Kusurları varsa yargıya çıkarırsın. Ne diyor Erdoğan 'ya istifa et ya da bedeli ağır olacak.' Biz gayet net söylüyoruz bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz halka veririz hesabı. Zorla istifa ettirilenlerin torunlarına anlatacakları hiçbir hikaye yoktur. Bir kişinin arzusu üzerine istifa ediyorlarsa orada demokrasi yok demektir. Ne var bu istifanın arkasında. Bugüne kadar ortaya çıkmadı ama çıkaracağız” dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
süzme kemal biz senle nereden kardeş oluyoruz sen ermeni soyusun biz çok şükür dini islan atası osmanlıyız hadi ordan
@sahinaltinkaynak mal geldiniz .... kör sağır ve cahil gideceksiniz, osmanlı ailedir ve hanedanlıktır :) diyeceğim yine anlamayacaksın
görüyoruz izmir kadıköy ataşehir şişlli belediyelerini görüyoruz çooook örnek belediyecilikleri var maşallah
SAYIN KILIÇDAROĞLUNU ÖĞLEYN YAPTIĞI AÇIKLAMALARI DİNLEDİN CANLI OLARAK. YERDEN GÖĞE KADAR HAKLI TÜM AÇIKLAMALARINDA. BELEDİYE BAŞKANLARINI SİNDİRMEK İÇİN TEHDİT VE KORKUTMA ASLA YAKIŞMIYOR HÜKÜMETE VE YETKİLİLERİNE. BAKINIZ EĞER SOL YÜCE DİNE KARŞI OLMASIN ONLARI KÖKTEN DESTEKLEYECEĞİM ANCAK ŞÜPHELERİM HALEN DEVAM EDİYOR. İL BAŞKANI ARKADAŞIMA BİR DUA YETTİ, ADAM HİÇ SEÇİLEMEYECEK POSİZYONDA İKEN ŞU AN VEKİL OLARAK GİTTİ ANKARAYA. EĞER SOL GERÇEK SAMİMİ SÖZ VERİRSE ONLARA MANEVİ DESTEK GELECEK YAKINDA. ŞİMDİKİ GÜÇLÜ SİYASİLER YETERİNCE ŞIMARDILAR ARTIK.KAPI KAPANDI ONLARA.HESAP VERECEKLER.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler