CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na 'suikast' iddiası

CNN TÜRK televizyonunda yayınlanan Gece Görüşü adlı programa katılan Gazeteci Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili suikast yapılacağı yönünde bilgiler olduğunu söyledi.

CNN TÜRK'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'ten çok önemli bir iddia gündeme geldi.

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kurşun atılmasına değinen Saygı Öztürk, CHP liderinin 6 olan koruma sayısının 12'ye çıkarıldığını belirterek, "CHP Genel Merkezi'ne Kılıçdaroğlu'nun öldürüleceği, suikast düzenleneceği yönünde bilgiler geliyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'na İstanbul'da kalabalık karşılama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Atatürk Havalimanı'nda kalabalık bir grup karşıladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'dan saat 23.10'da İstanbul'a geldi. Kılıçdaroğlu'nu Atatürk Havalimanı'nda, aralarında İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu, Barış Yarkadaş'ın da bulunduğu kalabalık bir partili grubu karşıladı.

"HİÇBİR BASKI BİZİ DURDURAMAZ"

Burada gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Hiçbir baskı bizi durduramaz. Hiçbir baskı bizi yıldıramaz. Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Demokrasi, insan hakları, kadın-erkek eşitliği, insanların mutluluğu için ve en önemlisi hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Şehitlerimize saygı duyacağız, yakınlarına saygı duyacağız. Annelerinin, babalarının acılarını paylaşacağız. Gazilerimize saygı duyacağız. Gazilerimize baş tacı yapacağız. Güzel Türkiye'yi dünyanın bir numaralı ülkesi yapacağız. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Önümüzde engeller var. Engelleri çıkaran siyasal iktidar. Ama onların engelleri bize vız gelir" dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından alkışlar ve sloganlar eşliğinde makam aracına binerek havalimanından ayrıldı.

DHA