CHP tüm uyarılara rağmen Irak'a gidiyor

CHP, Dışişleri Bakanlığı'nın güvenlik uyarısına rağmen Irak'a gidiyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, geziyi iptal etmeme kararı aldı, ancak ırak'a gidecek heyetin sayısı azaltıldı.

CHP tüm uyarılara rağmen Irak'a gidiyor

Dışişleri Bakanlığı CHP'ye "Ciddi güvenlik riski var, Irak ziyaretinizi iptal edin" tavsiyesinde bulundu, ancak CHP geri adım atmadı. Kılıçdaroğlu, "Orada güvenlik sorunu var diye biz gitmezsek doğru yapmamış oluruz. Daha fazla gitmeliyiz, daha fazla konuşmalıyız" dedi.

Dışişleri Bakanlığı CHP'ye Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon'un imzasıyla mektup gönderdi. Mektupta, daha önce Önhon'un Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu'nu telefonla aramaları da hatırlatıldı. Son dönemdeki bombalı saldırılara dikkat çekildi.

SAYI AZALTILDI
Mektupta, "Büyükelçiliğimizin belli bir kapasitesinin bulunduğunun, kalabalık bir heyet için tahsis edebileceği imkanlara sahip olmadığının tekrar hatırlatılmasında yarar görülmüştür" ifaleri kullanıldı. Bu uyarılar üzerine, CHP yönetimi gidecek heyeti daraltma kararı aldı.

CHP yönetimi, ziyareti izleyecek gazeteci sayısını asgariye indirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu Bakanlık'tan gelen uyarı mektubuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ciddi güvenlik riski uyarılarına rağmen geziyi iptal etmeyecek ve Irak'a gidecek, ancak heyette yer alacak konuklarımızı riske etmemek için, başta gazeteciler olmak üzere, bizimle Irak'a gidecek olanların sayısında büyük bir azaltma yapmak durumunda kaldık" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu 20-24 ağustos tarihleri arasında Bağdat, Kerkük ve Necef'i ziyaret edecek. ntv

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Adamlar sizi koruyamayız gelmeyin diyor, hala israr neden Kemal bey, canına mı susadın?
DÜNYA VE BÖLGE BARIŞINA KATKIDA BULUNMAK ÜST DÜZEY BOZULAN İLİŞKİLERİ DÜZELTMEK YENİDEN DOSTÇA İLİŞKİLERİ KURMAKTİCARETİ VE TURİZMİ BÖLGE EKONOMİSİNİ CANLANDIRMAK KAÇAKÇILIĞA SON VERMEK İÇİN SURİYE VE İRAN'I DA MUTLAKA ZİYARET ETMELİDİR MISIR İLE DE İLİŞKİLERİMİZ HIZLA BOZULUYOR MISIRI DA ZİYARET ETMELİDİR ÖNCELİK SIRASINA GÖRE FAS VE LİBYA VE İSRAİL'İ DE ZİYARET ETMELİDİR BÖLGE EKONOMİSİNİN DÜZELMESİ İÇİN BİR AN ÖNCE BÖLGEMİZİN BARIŞA KAVUŞMASI GEREKİR AVRUPA ÜLKELERİNDEN MİLYONLARCA İŞÇİMİZİN OLDUĞU DOSTUMUZ ALMANYA'YI NATO DOLAYISI İLE MÜTTEFİKİMİZ ABD Yİ DE ARTIK ZİYARET ETMELİDİR
Yahu dış ilişkilere bakma sen onlar Avrupa ve Amerika dışında hiç bir yere görevli olarak bile gidemiyor. Rezil ettiniz ülkenin dış siyasetini. HEr şey ayaklar altında, değil herkezle küs olmamız, milli takımıda kendinize benzettiniz. Andora'dan farkı kalmadı Milli takımın. Olimpiyata katılan sporcuların %72 si dopingli çıktı. Yahu bir hükümet bu kadar mı beceriksiz olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler