HABER

CHP, YİMPAŞ'tan aktarılan paraları sordu

CHP, YİMPAŞ'tan aktarılan paraları sordu

Ankara (AA)- CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya, YİMPAŞ'tan borç olarak Kanal 7'ye aktarıldığı iddia edilen paraların tahsil edilip edilmeyeceğini sordu.

Yerlikaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Evrensel gazetesinde yayınlanan bir
belgeye göre, "YİMPAŞ'ın topladığı paraların, 9 milyon marka yakın bir miktarının, Kanal 7'nin Avrupa'da şubesi olan Media 7'ye aktarıldığını" ifade etti. "Media 7'nin daha sonra iflas ettirilerek, yerine Euro 7'nin kurulduğunu" belirten Yerlikaya, YİMPAŞ'ın halktan topladığı paralarla Kanal 7'yi finanse ettiğinin belgelerle ortaya çıktığını öne sürdü.

Kanal 7'nin kurucularından Nabi Avcı ve Ankara temsilcisi Akif Beki'nin, halen Başbakan Erdoğan'ın danışmanı olarak görev yaptığını anımsatan Yerlikaya, basında yer alan belgelerden sonra bir soruşturma yapılmasının düşünülüp düşünülmediğini sordu. Yerlikaya, önergesinde şu sorulara yer verdi:

"Borç olarak Kanal 7'ye aktarılan bu paraları tahsil etmeyi düşünüyor musunuz? Kanal 7'nin kurucusu Nabi Avcı ile Ankara Temsilcisi Akif Beki'nin danışman olarak atanması bir tesadüf mü; yoksa Kanal 7'nin seçimlerde verdiği desteğin bir sonucu mu?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön