HABER

CHP yönetiminden yeni açıklama: Maksimum toplanabilecek imza 450-470 civarında

CHP yönetiminden olağanüstü kurultay için toplanan imzalarla ilgili açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 'Maksimum toplanabilecek imzanın 450-470 civarında' dedi. CHP'de muhaliflerden ise yeni bir açıklama geldi. Barış Yarkadaş, imza sayısının 603'e ulaştığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Erkek, CHP'deki Olağanüstü Kurultay tartışmalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"CHP bir örgüt partisidir. Olağanüstü Kurultay sürecinde imza tartışmalarının bir yarış haline getirilip sosyal medyada, basında gündeme getirilip tartışılmasını da çok doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum. Bütün ile ve ilçe örgütleri çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimize bugüne kadar ulaşmış noterden ulaşmış herhangi bir talep yok. Talep edenlerin herhangi bir ulaştırdıkları bir talep yok. Bu tartışmaları kendi içimizde tüzüğe uygun şekilde yürütmeliyiz. Sosyal medyada, basında parti içi tartışmaları gündeme tutmamalıyız. Ülkemizin çok önemli gündemleri var mücadeleyi daha önemli görüyoruz. Yerel seçimlerde tek hedefimiz hep birlikte çalışarak başarılı olmaktır. Merkez yönetim kurulu üyemiz sayın Özkan'ın verdiği sayılar bizim il il yaptığımız tespitler sonucunda verilen doğru sayıalrdır. Bizim örgütlerimiz ile yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda maksimum toplanabilecek imzanın 450-470 civarında olduğu ortaya çıkıyor. İmza talebinde bulunanlar da sosyal medyada, basında değil zaten imzalar toplandığında genel merkeze sunulacak tüzüğe göre hareket edilecek. Partimize zarar vermeden bu süreci yürütmek çok daha önemlidir. "

CHP'Lİ MUHALİFLER: İMZA SAYISI 600'Ü GEÇTİ

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
CHP gönül veren arkadaşlar bu muarem kemali size mumla aratır.Sonradan pişman olmayın.
gururlu bir lider 100 imzadan sonra istifa eder..ama gururlu olursa..ecevit gibi % 42,7 oy almış, tüm partinin sevdiği bir lider gel-e-medi şu chp nin başına..nerede terör yandaşı, çapulcu yandaşı, tarikat yandaşı var , hep onlar yönettiler partiyi ve hala da yönetiyorlar..
@akdenizli.2 %22 baksın da ibret alsın, biraz vicdan biraz vatan sevgisi kaldıysa içlerinde
Chp ve mhp iktidara alternatif değildir.. kılıçdaroğlu gidecek de CHP HDP ile ittifak yapmalıydı diyen ince ekibi erdal aksungerler mi gelecek bırakın hayali CHP'nin ikdidar olma şansı yoktur bunu hala anlamayanlar var
Geri Dön