CHP’de adaylar belli olmaya başladı

Yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bazı aday isimlerinin kesinleştiğini söyledi.

CHP’de adaylar belli olmaya başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerle ilgili aday belirleme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Cumhuriyet gazetesinden Utku Çakırözer’e açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerde partisinin oylarının artmaması durumunda liderlikten ayrılacağı sinyalini verdi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ilçelerinde milletvekillerinin aday olmayacağını dile getirdi.

Adaylık için kimseye söz vermediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bu konuda son kararın parti yönetiminin vereceğini ifade etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şu ana kadar iki adayın isminin kesinleştiğini açıkladı.

Halen belediye başkanlığını yürüten Özlem Çerçioğlu Aydın’dan yeniden aday olurken; Zeki Çardak, Tokat’ın Reşadiye ilçesinde başkan olmak için mücadele edecek.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Şu an itibarıyla adaylığı yüzde 100 kesin olan iki aday var. Aydın Belediye Başkanı son derece başarılı. İkincisi ise Tokat Reşadiye adayımız. Yıllardır aday çıkaramadığımız bir yer. Şimdi orada bir arkadaşımız aday olma isteğini net bir biçimde ortaya koydu. Ben de kendisini sonuna kadar destekliyorum. Bu iki yer dışında hiçbir yerde adayımız kesinleşmiş değil.”

Ancak, Tokat milletvekili Dr.Orhan Düzgün tarafından yapılan açıklamada henüz böyle bir kesinleşmenin söz konusu olmadığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Cumhuriyet Gazetesinden Utku Çakırözer' e Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklandığı belirtilen Tokat ili Reşadiye ilçesi Belediye Başkan adayı olarak Zeki Çardak isminin kesinleştiğine ilişkin haber gerçeği yansıtmamaktadır.Sayın Genel Başkanımızın bu konu ile ilgili bir açıklaması olmamıştır. Saygılarımla."

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler