HABER

CHP'de delege seçimleri tartışması

CHP İzmir eski İl Başkanı Kemal Karataş, Cumhuriyet Halk Partisi içinde gergin dakikaların yaşanmasına yol açan delege seçimleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

CHP'de delege seçimleri tartışması

İZMİR (İHA) - CHP İzmir eski İl Başkanı Kemal Karataş, delege seçimleri olduğu zaman CHP'de mutlaka bir hareketliliğin yaşandığına dikkat çekerek "Bu dönem diğer dönemlere göre farklı bir delege seçimleri yaşanıyor. Ne olursa olsun makamı koruyalım mantığıyla örgüt kırılıp geçiriliyor" dedi.

Sayın İl Başkanı'nın Konak'ta 113 mahallenin 111'inde delege seçimlerinin yapıldığını söylediğini belirten Kemal Karataş, şöyle konuştu: "Sayın İl Başkanı'na soruyorum. İl Başkanı delege seçimlerinin yapıldığını ifade ediyor. 31 mahallede delege seçimleri yapılmadı. Bu mahallelerde delege seçimleri kaçırılmıştır. Bu mahallelerde seçim yapıldığına dair olan dosyaları açıklasın. Seçimlerle ilgili savcılığa başvuracağız. Parti genel merkezine ileteceğiz."

MIZRAK ÇUVALA SIĞMAYACAK

Her şeyin oldu bittiye getirildiğini iddia eden Kemal Karataş, olayın takipçisi olacaklarını belirterek şunları söyledi: "Minareye kılıf hazırlamaya çalışıyorlar. Partililer bu konuda dikkatli. Sandık kaçırarak partilileri bezdirip vazgeçireceğini sanıyor. Fakat partililer bezmiyor, yılmıyor. Partililer ilk defa haklarına sahip çıkıyor ve haklarını savunuyor. Mızrak çuvala sığmayacak. Örgüte saygı duymadan o koltukta oturulmaz."

Bazı belediye başkanlarının da delege seçimlerine karıştığını anlatan Karataş, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu doğru değil. Çiğli'de olaylar bitmek tükenmek bilmiyor. Sayın İl Başkanı göreve geldiğinden beri Çiğli'de üç yönetim değişti. İstediği tetikçiyi bulamadı. Kendine insan arıyor. Bunu da başaramıyor. İl Başkanı bu huyundan vazgeçmeli. Örgütün taleplerini dikkate almalı. Kendini partililere kabul ettirtmeye çalışmalı."

KİMSEYE LAF YETİŞTİREMEM

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ise, 7 Kasım'da başlayan delege seçimi sürecinin bu hafta sonu tamamlanacağını belirtti. Rıfat Nalbantoğlu, İzmir'de bin 338 mahalleden bin 304'ünde delege seçimlerinin tamamlandığını, 7 bin 500 delegeden 7 bin 116 tanesinin seçildiğini açıkladı. Nalbantoğlu, eski İl Başkanı Kemal Karataş'ın iddialarını cevaplamaktan kaçınırken, "Kimseye laf yetiştiremem. Biz işimize bakıyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön