CHP’den Ankara’da Kutlama

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Ankara'da CHP merkezinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla biraraya geldi. Görüşmenin ardından İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu toplanan kalabalığa hitap etti

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Ankara'da CHP merkezinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştü.

Görüşmenin ardından genel merkez binasının önünde Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş otobüsün üzerine birlikte çıktı ve toplanan kalabalığı birlikte selamladı.

Kalabalığa hitaben önce İmamoğlu konuştu.

İmamoğlu konuşmasında birlik-beraberlik mesajı verdi. Ekrem İmamoğlu, “Bütün Türkiye gülelim, bu sandık Türkiye’yi buluşturan sandıktır. Bu sandığın kaybedeni yoktur. Bu bir uzlaşma sandığıdır. Buluşma-barışma seçimidir. Sevgi saygı dayanışma seçimidir. Ayrılıkçılığı bir tarafa iten, yaşam biçimlerinden dolayı birbirlerine selam vermeyenlerin selam verme seçimidir. Tüm toplumu barıştırma konusunda tecrübelerimizi paylaşacağız. Yerel yönetimlerde çok büyük örneklere imza atacağız. Söz veriyorum. Kimseyi incitmeden, nispet yapmadan, kol kola, millet olma, vicdanı hür güzel bir nesil yetiştirmede işbirliği yapalım” dedi.

İmamoğlu’nun ardından Kılıçdaroğlu konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında seçilen beliye başkanlarının huzur içinde kenti yöneteceklerini belirtti. CHP lideri, “Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, her evde bereket olacak, o kentin cadde ve sokaklarında insanlarımız içinde olacaklar. O kentin çocukları, anneleri, çalışan kadınları mutlu olacak. Verdiğimiz sözlerin tamamını hayata geçireceğiz. Karşılıklı güven oluşacak. O güveni yaydığımızda şu ortaya çıkacak; bir yerde CHP’li belediye başkanı varsa orada huzur, birlik beraberlik, vatan, bayrak, insan sevgisi vardır” dedi.

CHP lideri ayrıca, “Bizim belediye başkanlarımız oy versin vermesin bütün kenti kucaklayacak ve asla ayrımcılık yapmayacaktır” ifadelerini de kullandı.

Kılıçdaroğlu, sandıkları bırakmayacaklarını da berlirtti ve“24 saat başındayız” dedi.

Etkinlikte Mansur Yavaş bir konuşma yapmadı.