CHP'den Silivri sorusu

Tezcan, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi sundu.

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 5 Ağustos'taki Ergenekon Davası karar duruşmasına gitmek için yurdun dört bir yanından Silivri'ye hareket eden otobüslerin çeşitli bahanelerle polis tarafından durdurulduğunu ve yurttaşların Silivri'ye ulaşımının engellendiğini belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Tezcan, önergesinde, "5 Ağustos'taki Ergenekon Davası karar duruşmasına gitmek için yurdun dört bir yanından Silivri'ye hareket eden otobüsler çeşitli bahanelerle polis tarafından durdurulmuş ve yurttaşların Silivri'ye ulaşımı engellenmiştir. Yurttaşların ulaşım hakkı engellenerek suç işlenmiştir" dedi.

Tezcan, İçişleri Bakanı'na şu soruları yöneltti:

"Yurttaşların Silivri'ye gitmesine kim tarafından hangi talimatla izin verilmemiştir?

Yaşanan bu durum Anayasamızın 23. maddesinde tanımlanan "seyahat hürriyeti'nin açıkça ihlali olmuyor mu?

YurttaşlarınSilivri'ye gitmesine izin verilmemesi TCK'nın 109. maddesinde düzenlenen kişiyi hürriyetinden yoksun kılma (Seyahat özgürlüğünü engelleme) suçunu oluşturacağından sorumlular hakkında cezai bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Adalet mutlaka güzel işletilmesi gerekir, Adalet sizin elinizde ne hallere düşer kimbilir.
adaletin ne halde olduğu görünmüyormu tayip söylüyor savcılar yazıyor hakimler oynuyor dahasını gören varmı hırsız AKP lilere ceza yok ülkesini savunan ABD ye karşı duruş sergileyenler cezalandırılıyor ne yapsın tayıpte emir kulu senmisin ırak savaşında teskereye muhalif olan senmisin AB nin antarnatifi avrasya birliğini savunan senmisin güneyimizde kürt maskeli israil kurulmasına karşı cıkan al cezanı cek yargıya güven hadi canım sende ülkede yargımı var adaletmi var halk gezi parkı direnişinde görüldü diğer haksızlıklara karşı seslerini duyurmaya calışan fakir garibanlar olacak acınmayaçak
Tayyip Bey sevinçle ayağa fırlamış ve aynen şu sözleri etmiş: - “Buhran bitti beyler, istifa şu bu yok. Yaşar Paşa teminat verdi, yolumuza devam ediyoruz.Kesin olan şey, Tayyip Bey’le Büyakanıt’ın son süreçte kader birliği yapmaları yani sırdaş olmalarıdır!
Diğer Haberler