CHP'den tahrik 'tweet'ine suç duyurusu

CHP milletvekilinden, 'Twitter'dan linç çağrısına' suç duyurusu...

CHP'den tahrik 'tweet'ine suç duyurusu

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Galatasaray- Fenerbahçe maçından önce, "Sevgili Kayseri halkı sopanı al maç bitiminde stadın önünde bekle, gık diyen çapulcuyu indir" tweeti atan kişi hakkında suç duyurusu yaptı.

Dilekçesinde, söz konusu kişinin Almanya’da yaşadığını, telefonlarının belirlendiğini dile getiren Özel, suçun karşılığının 15 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası olduğunu belirtti.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa maçı öncesinde, ’@mtac201977’ kullanıcı adlı kişinin, "Sevgili Kayseri halkı sopanı al maç bitiminde stadın önünde bekle, gık diyen çapulcuyu indir" mesajını paylaştığını ve "Linç çağrısı" yaptığını kaydetti.

CHP’li Özel, "Bu şüpheli ve onun gibi kimseler bu suçları işlerken hükümetin kimi temsilcilerinin söylemlerinden güç almaktadır. Bu kişilerden birisi de Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tır. Suat Kılıç, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinden önce yaptığı açıklamalarla aslında bu ortama davetiye çıkartmıştır. Maça giden kişiler, onların aileleri tedirgin olmuştur. Bu fiilin de TCK’nın 214. Maddesi’nin "Suç işlemeye tahrik suçu’ nedeniyle karşılığı 15 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasıdır. Hiçbir suç cezasız kalmaz, kalmamalıdır. Bizler de sorumluluğumuz gereği üzerimize düşeni yaptık. Yaptığımız araştırma soncunda şahsın yurt dışındaki açık adresini ve telefon numaralarını tespit ettik ve adına kayıtlı aktif telefon numarasının da bizzat kendisi tarafından kullanıldığını doğruladık. Şahsın kimliğini, açık adresini ve kullandığı telefon numaralarını savcılıkla paylaştık. Bugün itibariyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Umuyorum ki, gereken yapılacaktır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
Aslinda su chp vekilerini sopalamak gerek dengesizler baskaniniz devletin polisini isyna cagirdiginda akliniz nerdeydi hep beraber gezi icin isyan cagrisinda bulunmadinizmi adi darbeciler.
elimize sopaları alıp hükümeti düşürelim darbe yapalım diye twit atsaydı bu cehepeli vekil onu nasıl kucaklardı!!!
siz düdüklenmeye ne güzel alışmışsınız vazgeçemiyorsunuz değil mi
çok merak ediyorum çalışmadan başkalarının sırtından geçinmeyi meslek edinmiş, hep birilerinden kıyak bekleyen insanlar neden akp de..:)
bu insanların mesleği bu.bundan önceki dönemlerde de o zamanın iktidarının yanındalardı.sonraki zamanlarda da gelecek iktidarın yanında olacaklar.bir dönem sürekli parti değişen vekiller yokmuydu menfaat için hıııı...bunun partiyle alakası yok.yer yüzünün en eski partisi MENFAAT partisi
chp demek boş laf demek, laf çarpıtma,olay çarpıtma , süslü laflarla milleti kandırmak demek.... zihniyet bu işte, twittter da onca yalan haber yayınlanırken suç duyurusunda bulundun mu milletvekili? senide..... seni seçenide......
düz mantık düşünürsek kk da polisi hükümetine karşı kışkırttığı için 150 yıl almalı bence
bu kadar komık ınsanlar neden chp den cıkar vekıllıgınde bır agırlıgı var yuh sana be.
komik olan ne?
cehepenin herşeyi komik zaten,öle başkana böle vekiller
vicblood komık olan vatan mıllet ıcın bır cıvı cakmamaları luzumsz ıslerle udrasmaları.mılyon oyum olsun chp ye vermem gıder bdp ye verırım.hıc yoktan bdp nın ne yapmak ıstedıgı bellı.adamlar acıkca soyluıyor.bunların ne yapmaya calıstıgını 40 yıldır anlayamadsım.
chp, gezide insanları sokağa dökmek için twitter den 'polis tomasının ezdiği çocuk' diye bir chp li milletvekilinin yalan haberi için de suç duyurusunda bulundu mu? veya bu ülkenin huzuru için gerektiğinde 24 saat uyumadan çalışan polise, küfür eden milletvekili için suç duyurusunda bulundu mu?
çok komik ve çocukca düşünülmüş suç duyurusu. Şimdi ben ey Türk halkı sabah kalkınca ilk gördüğünüz kişiyi dövün desem, sazanın biriside gıcıklığına başka birisini dövse 15 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasımı alacağım. İyiki varsınız chp.liler, sayenizde yüzümüz gülüyor. Siz varya insanı gülmekten öldürürsünüz. :)
Kötü emsal örnek olmaz.O konularda hata yaptı diye bu tahrik masum sayılmaz.
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, polıse ana avrat kufreden perzevek vekılın cezası ne bırde onu soyle.onun ıcın neden suc duyurusunda bulunmdın.ısınız gucunuz gerzeklık bos ışler.
haydaaa mitinge gelenlere haydi herkes taksime eyleme diyenin, polise küfredip görevini engelleyenin cezası ne peki. Bu tahrikler sonucu 600 polis 900 küsür vatandaş yaralandı 1 polis 3 kişi öldü, 3-5 kişi uzvunu kaybetti sorumlusu kimler peki. Meydanlara çıkaran, yolları parkları işgal ettirenlermi yoksa görevini yapanlarmı. Suçlusunuuuuuz ölüme ve yaralanmaya neden oldunuz. Zeytinyağı gibi su üstüne çıkmayın.
SEN FAŞİZMİN NE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUN?YA DA FAŞİSTİN..
maymami34 denilen zaat senin o olaylara aklın ermez onun için hiç girme o işlere.Sen Makarnanı ye sobanda kömürünü yak ama siyaset yapma !
Peki tweeti atan kişiye 15 yıl hapis cezası isteniyorsa chp milletvekillerine onların attıkları tweetlere kaç yıl verilmeli...Polise kendini göstere göstere küfreden şahsiyetsize ne kadar verilmeli...size ne verilmeli biz çok iyi biliyoruz siz her yıl onu alıyosunuz zaten ;)
Bu adaletle çok umut edersiniz vekilim!...
maymami34 dallaması ikisi arasındaki farkı anlayamayacak kadar cücük beyinlisin ama yinede tekrarlıyım biri demokratik haklarını koruma savunma ve hatırlatma adına çağrı diğeri ise insan canına kast darp ve cinayete teşebbüs
doğru söylüyorsun bu eylemlerden zarar gören iş yerleri talan edilen malları elinde kalan bozulan esnafın 200-250 milyon liralık zararı da demokrasi adınaydı taşlanan camları kırılan taksiler ateşe verilen bir kaç işyeri milletin vergisiyle alınan ve göstericiler tarafından kullanılmaz hale getirilen ve tahrip edilen ülke genelinde yüzlerce kamu malı yaralanan devletin memurları her iki tarafında suçlu olduğu ve ölümlerinde polisinde göstericilerinde payının bulunduğu bir kaç merhum borsanın düşmesi ve sayamadığım onlarca şey hepsi demokrasi adınaydı :) feda olsun canım ne olacakmış dimi
vay bee çok acıklı bir senaryo...
Bu saldırı hedefini gösteren herkim olursa olsun adi aşağlık namusuzları yargı cezalarını geç kalınmadan vermeli yoksa sonuçta daha çok vahim durumlar yaşanır.
tamam o zaman geziye çağrı yaanların alayını da şikayet edeşim bölücülükten? lan ch p nin alayı darbeden müebbet alır
Bu mesajı ergenekoncu çapulcu birisinin atmadığı ne malum?
herşeyi çapulcular yapıyor zaten demi. bence sende git bir dna testi yaptır senide onlar yapmış olabilir
herşeyi ergenekoncu çapulcular yapıyor madem git bir dna testi yaptır senide onlar yapmış olabilir
Anlaşılan seni yapmışlar.
senin türk kanı taşıdığın ne malum
DEVLET'in MALI (polis araçları)içinde suç duyurusunda bulunda eşitliği sağla.araçları yanan ESNAF için hangi SUÇ duyurusunu yaptın.işin doğrusuda bu olmalı.polisin yaptırım gücü yok.
Başaramayacaksın başbakan bu halkı birbirine kırdıramayacaksın. ABD ve İsrailin seninle işi bittiği zaman gerçek yüzünü herkes görecek
ne zamandan beri bir siyasi parti bir kişinin adresini ve telefonunu tespit ediyor. savcımısınız polismisiniz? chp devlet içinde devlet mi? savcıları göreve davet ediyorum. anayasada güvence altına alınmış olan şahsi bilgilerinin gizliliğinin bir siyasi parti tarafından araştırılması her ne şekilde olursa olsun ifşa edillmesi suç teşkil etmektedir. kamu davası açılması gerekir. fezleke hazırlanmalı meclisi göreve çağırıyorum. milletvekilleri benim vekilim ve bana vekalet ederek bu suçu işleyenler hakkında dokunulmazlığın kaldırılması için gereğini yapsınlar.
bilgi edinme hakkı diye bir kanun var, önce onu oku sonra da anayasanın 34. maddesini oku
israsimsek denen sahıs savcılıgın ıznı olmadan hıcbır sekılde arastırma yapamazsın.vekıl polısmıkı sahıs arastırıyor.bılgı edınme hakkının neler ıcın oldugunu bır arasdtır once.
bunlar , halka hitab ederken " ANANIDA ALDA GİT " diyen zihniyetten nemalandıkları için karşı yorum yapmaları normaldir!!!!
O Angutun telefon ve açık adresini bir versen sayın vekilim, anyayı konyayı bir görse .... beyin fakiri kışkırtıcı klavye erkeği
Seni gidi yaramaz Vekil seni, adamın Linç Çağrısı yaptığını ve Spor Bakanı Suat Kılıç' tan güç aldığını biliyorsunda, CHP Vekillerinin 5-6 kişinin ölümüne Yüzlerce kişinin Linç edilip yaralanmasına sebep olan Çapulcuları desteklediğini ve onlara arka çıktığını hatta Kılıçtaroğlunun tek tek gözlerinden öptüğünü bilmiyormusun, seni gidi iki yüzlü yaramaz seniiiiii
hah almanyada yasayan birini siz zor hapse attirirsiniz
demokratik tepki diyenlere gezi parkı eylemi bitti.bir futbol müsabakasında bunu yapan al.çaktır.ne olacak sonunda tepkiye tepki olursa taksimde yakılıp yıkılan yağmalanan dükkanları gören halk sonunda bunu yapar.demokratik tepki olmaktan çıktı.herkes ayağını denka lasın ülkemize zarar veren kim olursa belasını bulur.
1-taksimde hangi dükkan yağmalandı adını adresini yaz,suriye ile taksimi karıştırdın herhalde 2-anayasanın 34. maddesini bir zahmet oku
Hangi dükkan yağmalanmıştı?!... Polisin suyuyla harab olan işyerlerinden ise senin tahrikin de boşuna...
sayın vekilim git allahını seversen işine bu zamanda sen suçlu konumuna düşersin suç duyurusu ne demek kimi kime şikayet ediyorsun bir düşün baksana palalı hakkında 27 yıl verildi..nerede?...yüzlerce kişinin katilleri nerede?danıştay failinin suç duyurusuna tanıklığına rağmen birileri nerede?bide devlete tazminat davası açma hakkı varmış bi düşünsene...senin suç duyurusu yaptığın o muhterem şahıs; hakkında tazminat davası açar maçar neme lazım psikolojim bozuldu diye...uğraş dur akıllı ol sayın vekilim bulaşma uzun yaşa hemde dışarda yaşa...yıllar önce maraştaydı değilmi bir futbol maçıydı.
Peki hükümeti yıkmak için geziye davet eden çapulcu twetçilere ne ceza verelim sayın milletvekili?
Capulcu Halkın Partisinden de ancak bu beklenir. Yarası var ki gocunmuş.
Tam acaba mı diyorum, biri çıkıp saçmalıyor.yok aga bu CHP adam olmaz
mitinge katılanları tweet ten azdıranla aynı mal psilolojisi fark etmez buda çapulcu sizde
İnşallah müebbet yer
utanma arlanma bilmeyen vekil, CHP li vekiller gezi eylemcilerini kışkırtırken suç olmuyormu? gezi eylemlerinde kaç CHPli vekiller ön sıralarda eylemcilerle birlikte polislerin üzerlerine yürüdüler onlar suç olmuyormu? hangi yüzle çıkıpta bu milletten oy içteyeceksin? sizin çapulcular vursun kırsın,yaksın yıksın onlar suç değil. ama o çapulculardan bir tanesine dokunuldumu suç büyük oluyor, diktatörlük oluyor. sen saldırıda bulunmazsan sanada saldıran olmaz.
işiniz gücünüz yok tabi boşbeleş işlerle uğraşın böyle..
tweet atan Mehmet Ali Alabora için neden suç duyurusunda bulunmadınız dememi insan
Ne oldu sizin tahriklerinize, yazdıklarınıza ne diyeceğiz? Kendinize yapılınca suç; siz yazınca düşünce özgürlüğü sosyal medya falan filan di mi? İki yüzlüsünüz !!!! Aynı tepkiyi bu tweetler içinde bekliyoruz.
Kendi yaptığınız tahrikleri görmüyorsun vekşl efendi bayram tebriklerini kabul ederken bile gezi olaylarında hayatını kaybedenlerin koca resimlerini yayınlayıp yangına körükle gittiğini hiç düşündünmü?birde devleti yönetmeye talip oluyorsunuz bu gezi zeka ile...
burda gezicileri kızanlar neden kato dağındaki pkk törenini kızmazlar çok seviyorsanız otobüs biletinizi alım gidin katoya yüzde 50ciler sesi chp mhp ye çıkan yüzde 50ciler
aga galatasaray kendisine rakip olarak feneri görür beşiktaşı gürür hiç çanakkale dardaneli rakip olarak görürmü. orada 1000 tane serserinin dağın başında tepinmesi çok önemli değil . önemli olan CHP den MHP den nekadar oy aldık DTP nin oy oranı belli ne aşağı aner ne yukarı çıkar. büyük düşünün.
chp kendini kurtarmaya çalışıyor.iki ay boyunca yaptıkları tahrik unutuldumu.gülerim almanya dan tweet ine
palalıya fasta tail verdiler bunada kanarya adalarında verirler türk hukuk ve adaletinin işleyişi...
kayserili kadar yobaz geri zeka cahil fesat pislik toplum varmi acaba?? adamlar daha geçen hafta atesi kesf etmisler..
aynı duyarliligi diğer tarafa küfür edenlere de gösterirsen adamsın yok sadece isine geleneyse kofsun....
Diğer Haberler