CHP’li 6 vekilden Silivri bildirisi

CHP'li 6 milletvekili, Silivri Mahkemesi'nin kararlarını tanımadıklarını ileri sürdü.

ANKARA (CİHAN)- CHP'li milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz, Şevki Kulkuloğlu, Gürkut Acar ve Nur Serter ‘Uyanışa Çağrı' adlı bir bildiri yayınladı.

Bildiride, "Bizler, Türk milletinin milletvekilleri olarak teröristleri tanık diye kabul eden, canileri beraat ettiren, yurtsever aydın ve komutanları ise dayanaksız biçimde mahkum eden Silivri mahkemesinin kararlarını tanımıyoruz. Çünkü, her şeyden önce, mahkumiyet kararları veren mahkemenin kendisi, hukuken yok hükmündedir.” denildi. İktidarın, ‘anti-demokratik uygulamalarına karşı direnen, boyun eğmeyen her kesimi, intikam yargılamalarına dahil etmeye çalıştığı, hedef tahtasına da CHP'nin yerleştirildiği ileri sürülen bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ergenekon Davası'nda verilen kararın meşruiyeti yoktur." diyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Beğenmediğin mahkemelerin huzuruna çıkmak durumunda kalabilirsin." diyerek tehdit edebilmektedir. Mehmet Ali Şahin, yalannamelerle mahkum ettikleri milletvekillerimizin ‘CHP'den ihraç edilmesi gerektiğini söyleyebilmektedir. Gericiliğe, din istismarına, rantçılığa, baskı ve zulme karşı başkaldıran Gezi Direnişi'nde, daha fazla gencin katledilmesini ve yaralanmasını önlemek için saldırılara kalkan olan milletvekillerine soruşturma açılmaktadır. Bütün bu tehditler, hak-hukuk, demokrasi-sandık çığlıkları içinden yükselen faşist diktatörlüğün ayak seslerinden başka bir şey değildir. Özü ve yönü açığa çıkmış olan bu iktidarın hiçbir tehdidine boyun eğmeyeceğimizi, faşizme geçit vermeyeceğimizi ilan ediyoruz.”

Bildiride anayasa çalışmaları ile ilgili ise şu görüşlere yer verildi: "AKP yasamayı adeta askıya almış, yargıyı emrine çekmiş, basın yayın kurumlarını felç etmiştir. Şimdi, ana muhalefet partisi başta olmak üzere tüm yasal siyasal yapıları tehdit etmektedir. Böyle bir iktidar, üstelik PKK ile müzakereler temelinde iş görerek, anayasa yapmaya çalışmaktadır. AKP'nin ‘Demokratik Anayasa' yapmak gibi bir niyeti de bunun için açık ve demokratik bir toplumsal uzlaşma sağlama şansı da yoktur. ‘Mazlum AKP' maskesi düşmüş, sinsi gerçek ortaya çıkmıştır. Bize düşen görevin, ülkemizi tehdit eden karanlık anayasa oyununu halkımızın ve dünya kamuoyunun gözleri önüne sermek olduğu inancındayız.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
işiniz gücünüz nerede bir ibllislik varsa oraya üşüşmeniz millet sizden bıktı ama siz İBLİSLİKTEN BIKMADINIZ
sız once bır temızlenın oyle gelın.nerde yakıp yıkan eskıyalar var sızler onları desdteklıyorsunuz.
senın partın gıbı en azından pkk ıle ısbırlıgı yapmıyorlar
mertkan2000 denen dugme ben partı tutmam.bewn kım hızmet verecegıne ınanırsam ona oyumu verırım.bu gun ahmet yarın mehmert.sernın gıbı kalıp beyınler yuzunden 40 yıldır ecevıtler demıreller gorduk.
AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKANLAR VAR HALA, ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN DA UTANMAZ ONLAR.. AKP NİN PKK VE EL KAİDE İLE BÖYLESİNE KOLKOLA İŞ YAPACAĞI KİMİN AKLINA GELİRDİ. PKK YA KARŞI OLANLAR VATANSEVERLER SİLİVRİDE, MÜEBBETLER DE TOMBALADAN ÇEKİLMİŞL GİBİ. YUH YAHU BÖYLE YARGILAMA DARBECİ DGM LERDE OLMADI.. VİCDANI OLMAYANIN İMANI OLMAZ ZATEN.. ALLAH KENDİ KAZDIĞI KUYUYA DÜŞÜRÜR HAİNİ. SİLİVRİYİ HAZIRLAYANLAR DÜŞÜNSÜN..
TANISANDA TANIMASANDA T.C MAHKEMELERİ BAGIMSIZDIR ÖNCE SEN KIMLIGINI BIL
Diğer Haberler