HABER

CHP'li Genç’ten “İsviçre hesabı” düzeltmesi

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’ın İsviçre bankalarında 800 milyon doları olduğu iddialarının kendisine ait olmadığını belirtti.

Genç, “Tayyip Bey Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı. Başbakan hakkında böyle saçma sapan iddialar ortaya atılır, ama ispatlanması lazım ki onun altından kalkması lazım” dedi.

Meclis Genel Kurulu bütçe görüşmeleri için toplantı. Genel Kurulun açılmasından hemen sonra CHP’li Genç söz alarak bir gün önceki birleşimde sözleriyle ilgili düzeltme yapmak istediğini söyledi. 5 dakika söz isteyen Genç’e 2 dakika söz verildi. Kürsüye çıkan Genç, yaptığı konuşmada; Aydınlık gazetesinde “Tayyip Erdoğan’la ilgili ‘İsviçre hesaplarında 800 milyon dolar parası var’ bunun araştırılması lazım” denildiğini, kendisinin de bunu ifade ettiğini söyledi. Genç, konuşmasındaki ifadenin sanki kendisine ait bir ifade gibi kullanıldığını belirterek şöyle devam etti:

“Kesinlikle ‘Tayyip Bey’in İsviçre bankalarında 800 milyonu var mı?’, bu konuda bilgi sahibi değilim. Ancak bu konuda Aydınlık gazetesinde rahmetli Kozinoğlu’nun iddiaları var. Benim de ifademdeki maksat Kozioğlu’nun ifadelerinin bir an önce açıklığa kavuşturulmasıdır. MASAK Kurulu var. Bunların bir an önce araştırılması lazım ki… Çünkü Tayyip Bey Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı. Bir devletin Başbakan hakkında böyle saçma sapan iddialar ortaya atılır, ama ispatlanması lazım ki, onun altından kalkması lazım.”

Genç’in sözlerine AKP’li milletvekilleri tepki gösterdi. Bunun üzerine Genç, “İddiaya ‘saçma sapan’ diyorum; bunlar bir şey anlamıyor ki” diye tepki gösterdi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön