HABER

CHP'li Günday'a yumruklu saldırı

CHP Çorum milletvekili Derviş Günday, bir grubun saldırısına uğradı.

CHP'li Günday'a yumruklu saldırı

ANKARA (A.A) - Çıkan arbedede Günday, yüzüne yumruk darbesi aldı, ceketinin düğmeleri koptu.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, Oda'nın çalışma raporunun okunduğu sırada, salona tribün kapısından CHP Çorum milletvekili Günday, beraberinde bir grupla beraber girdi. Günday'ın salona girmesi ile birlikte çevredekiler ''yuhalayarak'' tepkili protesto gösterisi yaptı.

Odaya üye olduğu belirtilen bir grup ise Günday'a yaklaşarak ceketinden çekiştirdi ve yumruk attı. Çıkan arbedede hafif bir şekilde yüzünden yaralanan ve ceketinin düğmeleri kopan Günday, salona bir sonra gelen Emniyet güçleri tarafından koruma altına alındı.

Derviş Günday, VIP salonuna alındığı sırada, emniyet yetkililerine tepki gösterdi ve ''Bir milletvekilini koruyamıyorsunuz, ben milletvekiliyim, haberiniz yok salona girişimden'' dedi. Emniyet yetkilileri ise protokol kapısı yerine tribün kapısından girdiği için kendisini göremediklerini ve yanında yer alamadıklarını söylediler.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'nın Olağan Genel Kurulu'nda, Oda başkanlığı için üç aday yarışıyor. Halen başkan olan Mehmet Yiğiner ile birlikte İzzet Yıldırım ve Zafer Şener de aday.

Salondaki katılımcılar, adaylardan İzzet Yıldırım'a da protesto gösterisinde bulundular, ıslık çalarak konuşmasını engellemeye çalıştılar. Gürültü dolayısıyla Yıldırım'ın konuşması anlaşılamadı.

Mehmet Yiğiner, arbedenin ardından yaptığı açıklamada, katılımcıların Derviş Günday'ın salona girmesine tepki gösterdiklerini anımsatarak, ''Demek ki arkadaşların, geçmişte Günday'a karşı bir takım sıkıntıları olmuş. Ehliyeti olan diğer meslek odaları da onun döneminde seçimlerde gelerek oy kullanamadıkları için ona şimdi tepki gösteriyorlar. Şu an salondakiler gerçek mal sahibidir. Bu olay olmasa daha iyiydi ama arkadaşlar Günday'ın geçmişteki çalışmalarından memnun olmadıkları için bu tepkiyi gösterdiler'' diye konuştu.

Geri Dön