CHP'li Kamer Genç'’e çözüm süreci protestosu

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Bismil ilçesine bağlı Türkmenhacı köyünü ziyaret etmek üzere geldiği Diyarbakır Havaalanı'nda bir vatandaşın çözüm süreci ile ilgili protestosu ile karşılaştı.

Diyarbakır'’ın Bismil ilçesine bağlı Türkmenhacı köyünü ziyaret etmek için kente gelen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, havaalanı çıkışında gazetecilere açıklama yapmadan önce bir vatandaşın çözüm süreci ile ilgili protestosu ile karşılaştı. Havaalanı çıkışında bir vatandaş Kamer Genç'’e seslenerek, çözüm sürecine destek vermemesini eleştirdi.

Genç ise, vatandaşın eleştirisine, "'Çözüm sürecinin ne olduğu belli değil' diyerek yanıt verdi. Türkmenhacı köyüne hareket etmeden önce gazetecilerin soruların yanıtlayan CHP'’li Genç, köyde bir takım arazi anlaşmazlığının olduğunu ve yerinde tespit etmek üzere kente geldiklerini söyledi. Genç, "Köylüler benim özellikle gelmemi istediler. İşçi Partili arkadaşlarla beraber Türkmenhacı köyünü ziyaret edeceğiz. Köyde vatandaşların sorularını dinleyeceğiz. Koşullarımız el verdiği şekilde çözüm üreteceğiz. Türkmenhacı köylülerinin arazi konusunda büyük bir haksızlığa uğradığını biliyoruz" dedi.

"BAŞBAKAN’IN AĞLAMASINI YADIRGADIM"

Çözüm sürecinin ne olduğunun belli olmadığını kaydeden Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'’ın dün akşam bir katıldığı bir televizyon programında Mısır’da ısır'da öldürülen Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed el-Bilteci'nin kızı Esma'ya, babasının yazdığı bir şiiri dinlerken ağlamasını yadırgadığını ifade eti. Genç, "Tayyip Erdoğan, kılıktan kılığa giren biri. Sıra geldi mi, ağlıyor, insanları tehdit ediyor. Dün akşam Başbakan’ın televizyonda ağladığını gördük. Demek ki, Mısır’da ölen kızı için mektup yazan birinin mektubunu okuyacak kadar vakti vardır Başbakanın. Ben ağlamayı yadırgadım. Türkiye’de o kadar acı çekildi. Güvenlik güçleri, 18-20 yaşlarındaki gençleri öldürürken, en ufak bir acı duymayan, 'polisimiz destan yazdı' diyen kişinin çıkıp da sahte gözyaşı dökmesini hayretle karşılaşıyorum.Türkiye Cumhuriyeti topraklarında hepimiz kardeşçe yaşamamız gerekiyor. Burada yaşayan tüm halkların bir tek menfaati var, o da emperyalist uşaklara köle olmadan, özgürce ve bağımsızca yaşamaktır. Bunun da tek yolu, birbirimizi öldürmeyeceğiz, silaha başvurmayacağız. Bu memlekette eksik olan demokrasidir. Demokrasi sorunu ülkedeki tüm halkları etkiliyor. Laik Türkiye devleti bütünlüğünü koruyarak, demokrasinin standardını yükselterek, her şeye çare bulabiliriz" dedi. Genç, yaptığı açıklamanın ardından beraberindeki heyetle Bismil ilçesine bağlı Türkmenhacı köyünü hareket etti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
KAMER SENİNLE TC HALKI..WC YE BİLE GİTMEZ
sen kesinlikle pkk piçisin havaalanında protosto yapanda sendin demi Türk halkı Türkiye cumhuriyetinin ve Türk halkının menfaatlerini kim savunur korursa onun peşinden gider bunuda göreceksin artık yalan dolanla iş yok din istismarıylada oy yok pkk menfaatları yerine benim menfaatlarımı kim yerine getirirse oyumuz ona
teklif dahi edilemezken BEŞ SAAT TARTIŞANLARI hukukla TAŞLAMAYAN yargıtay savcılarını YARGILAMAK LAZIM CEZA KANUNLARINI uygulamayıp dilencileri 3yıl hapse atmayan HAKİME TESLİM ETMEYEN ZABITA ve POLİSLERİ yargılamak lazım Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yumruklu Saldırı sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında; Hacıbektaş İlçesi Emniyet Müdürü Yasin Karip, Hacıbektaş İlçesi'nde görevli komiser Kadri Doğan ve bir polis memuru ile Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürü Faruk Yaman ve bir polis memuru açığa alANLARI YARGILAMAK LAZIM
YAPMA YA ..!KOYUNLARI KURDA KAPTIRAN ÇOBAN VE KÖPEKLERİ NASILSA KOSKOCA BAKANI KORUYAMAYAN AMİRDE MEMURDA AYNIDIR
Efendi,sen hiç ayık gezdin mi?Gene çiçek sulamaya mı gidiyorsun?
Diğer Haberler