CHP'li Özcan: Zammı imzala talimatı aldım!

CHP’de milletvekili emekli maaş zammında imzası bulunduğu gerekçesiyle disiplin işlemi başlatılması planlanan Bolu Milletvekili Tanju Özcan isyan etti.

Özcan, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin “önergeyi imzala’ talimatı nedeniyle imza attığını, Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın da iki önergede de imzasını görmesine rağmen kendisine hiçbir itiraz da bulunmadığını söyledi.
[** **](http://haber.mynet.com/tam-tersine-imzalamayin-dedim-608484-politika/)
Özcan olayı şöyle anlattı: “Ben PM toplantısındayken Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi aradı. Biz AKP ile anlaştık. Maaşlara zam yapılacak. Başkanlık Divanı üyeleri olarak getirmek istiyoruz ama diğer 3 arkadaşı etkiliyor, imza atmaları sıkıntı yaratabilir. Bu düzenleme seni etkilemiyor, o yüzden senin atmanı istiyoruz’ dedi. ‘Şu orandan fazla olursa imzalama’ diye bir şey söylemedi. Daha sonra önerge Akif Bey’in dediği doğrultuda geldi. Ben de bunu haber vermek için kendisini aradım ama ulaşamadım.” Akşam 21.00 gibi Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın elinde imzaladığı önergeyi gördüğünü de anlatan Özcan, “‘Partimizi rahatsız eden bir şey varsa imzamı çekebilirim’ dedim. ‘Konuyu bilmiyorum gerekirse ararım’ dedi ama önerge gece 12.00 gibi görüşüldü, 3 saat bana hiçbir şey söylenmedi, beni aramadı. Emine Hanım ikinci önergeyi de gördü. İmzalama deseydi imzalamazdım. Olayın detayını bir gün sonra basından duyduk” şeklinde konuştu.
Önergeyi kendi inisiyatifiyle imzalamadığını belirten Özcan, “Ben 38 yaşındayım 2031’de emekli olacağım. Yasa 2020’de sona erecek yani yasadan ilerde de yararlanma imkanım yok, maaşıma da bir lira etkisi yok” diye konuştu.
Disiplin sürecinin başlatılmasına şaşırdığını belirten Özcan, “Onu önemsemiyorum. Sanki ben cebimi doldurmayı düşünen, genel merkezin kararına karşı imza atan bir adam durumuna düşürüldüm. Parti bana görev verdi ‘git imzala’ dedi. Ama günah keçisi durumuna düşürüldüm” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun konuyu ne kadar bildiğini bilmediğini da kaydeden Özcan, “Belki bir bilgi kirliliği olabilir. Genel Başkan’a doğru bilgi mi verilmedi merak ediyorum” dedi.
Star