HABER

CHP'li Şeker: Kimsenin kavga ettiğini görmüyorum, kapının önü de ülke de bizim

CHP'li Ali Şeker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun "Parti içinde kavga edenleri kapının önüne koyacağım" sözlerinin hatırlatılması üzerine "Kimsenin kavga ettiğini görmüyorum ama eğer biz düşüncelerimizi ifade etmezsek doğruyu bulamayız. Kapının önü de parti de ülke de bizim" dedi.

CHP'li Şeker: Kimsenin kavga ettiğini görmüyorum, kapının önü de ülke de bizim

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Meclis'te düzenledği basın toplantısında 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Şeker, parti içindeki kurultay taleplerinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu'nun "Parti içinde kavga edenleri kapının önüne koyacağım" sözlerinin hatırlatılması üzerine şöyle dedi:

"CHP demoktarik bir parti olarak farklı sesleri farklı düşünceleri dile getirebilirler. Bunu kavga olarak algılamak doğru bir yaklaşım değildir. Eleştiri geliştiriyi getirir. Sistemleri geliştirir. Eleştiriden korkmamak, eleştirinin önünü açmak lazım. Kimsenin kavga ettiğini görmüyorum ama eğer biz düşüncelerimizi ifade etmezsek doğruyu bulamayız. Kapının önü de parti de ülke de bizim. İnsanlar farklı düşünüyor diye nasıl AKP'de Erdoğan ötekileştiriyorsa bizim partimizde ötekileştirme olacağını düşünmüyorum."

Geri Dön